Uświęcenie
Wieści wydawnicze

Odkrywanie pięciu języków miłości w szkole

Gary Chapman

 Odkrywanie pięciu języków miłości w szkoleNareszcie istnieje program edukacyjny promujący zarówno dążenie do najlepszych osiągnięć naukowych, jak i dbanie o własne poczucie bezpieczeństwa, dający jednocześnie uczniom zestaw umiejętności do budowania relacji z nauczycielami.

Program zbudowany w oparciu o bestsellerową pozycję Pięć języków miłości, wykorzystujący rezultaty wieloletnich badań, który ma za zadanie pomóc zarówno nauczycielom, jak i uczniom w tworzeniu i rozwijaniu więzi na poziomie edukacyjnym i międzyludzkim.

Wewnątrz znajdziesz:

  • Propozycję ośmiu prostych i łatwych do przeprowadzenia lekcji, w wersji pełnej i skróconej (średni czas potrzebny na przeprowadzenie lekcji: 35 minut).
  • Program dostosowany do potrzeb uczniów szkoły podstawowej, z uwzględnieniem uczniów z traumą czy specjalnymi potrzebami oraz uczniów wybitnych.
  • Instrukcje i wskazówki ułatwiające budowanie i rozwijanie więzi z nauczycielami, pracownikami szkoły, kolegami i rodziną na możliwie najgłębszym poziomie zrozumienia.
  • Karty Pracy dopasowane do wieku uczniów, do wykorzystania w czasie zajęć, jak i na przestrzeni kolejnych lat
    Zestaw narzędzi i pomysłów dla wszystkich pracowników placówek edukacyjnych, ułatwiających budowanie kultury akceptacji i poszanowania różnic.

Materiał ten został wielokrotnie sprawdzony i wykorzystany w licznych szkołach, publicznych i prywatnych, dając za każdym razem zdumiewające rezultaty. Czyta się jak dobrą książkę, pełną wciągających historii i przemyśleń, pomagającą zagłębić się w zagadnienie, jakim jest budowanie prawdziwych i trwałych więzi między nauczycielami i uczniami.

Nie trafiłam wcześniej na program, który byłby tak skuteczny, a jednocześnie nastawiony na zadbanie o potrzeby emocjonalne innych osób. Kurs opracowany w oparciu o Pięć języków miłości zdaje się być szansą na wypełnienie luki między nauczycielami i uczniami, budując drogę do prawdziwie efektywnej nauki.

– Stacie I. Smith, trenerka prowadząca szkolenia dla nauczycieli,
wielokrotnie nagradzana za swoje osiągnięcia, Detroit, USA

Odkrywanie pięciu języków miłości w szkole jest jak moje spełnione marzenie. Taki magiczny kociołek pełen pomysłów, aktywności, strategii i wiedzy, które zamierzam wykorzystywać od razu na początku każdego nowego roku szkolnego. Doceniam łatwość, z jaką mogę prowadzić poszczególne lekcje, dzięki dokładnym opisom, oraz możliwość poznania i zrozumienia każdego ucznia z osobna.

– Dr Summershea L. Shadden-Cobb, nauczyciel, Szkoła Cumberland County, USA

Dane książki:

Autorzy: Chapman Gary & Freed D.M.
Rok wydania: 2023
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Logos

Do kupienia np. Dobry Skarbiec

Fragment

Tak zaczyna się książka „Odkrywanie pięciu języków miłości w szkole”.

Pracuję w edukacji od ponad dwudziestu lat. Nie jestem nowicjuszem w tej dziedzinie i jedną z rzeczy, które widzę w dzisiejszych czasach, jest powiększająca się przepaść między nauczycielami a uczniami. Nauczyciele pracują tak ciężko, by przedstawić swoim uczniom „najlepsze praktyki”, że wydaje się, iż ledwie mogą zaczerpnąć powietrza, aby „poznać” swoich uczniów. Jestem zwolennikiem najlepszych praktyk i uważam, że to, czego uczymy, powinno być poparte badaniami – dotyczy to również tworzenia wszelkich lekcji i programów nauczania, w tym naszego. Bez dalszego zwlekania pozwolę sobie przedstawić kilka ważnych pomysłów dotyczących relacji, które odkryłem w trakcie analizowania wyników badań.

Przejrzałam mnóstwo badań, które w większości sugerują, że jeśli uczniowie nie mają silnych więzi z nauczycielem, nie będą sobie radzić w wielu sytuacjach w klasie, na korytarzach, na placu zabaw, w autobusie, na przerwie obiadowej, próbując nawiązywać przyjaźnie i w wielu innych momentach, które mogą pomóc uczniom w osiąganiu wyników w nauce. I choć kontakt z nauczycielem jest ważny, nie zapominajmy o badaniach dotyczących kontaktów uczniów z rówieśnikami, uczniów z rodziną oraz rodziny ze szkołą. Na podstawie moich badań mogę powiedzieć, że więzi między uczniami i innymi osobami mają zasadnicze znaczenie w odniesieniu przez nich sukcesu.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button