Ze świata

Algeria: Uwięziony chrześcijanin kończy strajk głodowy

Slimane Bouhafs

Slimane Bouhafs
Slimane Bouhafs. Zdjęcie: World Watch Monitor

Slimane Bouhafs, który od września 2016 r. przebywa w więzieniu za domniemane bluźnierstwo, w połowie października zakończył strajk głodowy na usilne prośby swojej rodziny.

Uwięziony chrześcijanin rozpoczął strajk po tym, gdy 2 października sąd odrzucił podanie o jego warunkowe zwolnienie. Podstawą do złożenia podania był jego pogarszający się stan zdrowia i raport o jego stałym, dobrym zachowaniu. Sąd nie podał żadnego powodu, dlaczego odrzucił podanie.

7 sierpnia zeszłego roku Slimane otrzymał wyrok pięciu lat więzienia

(skrócony miesiąc później do trzech lat) po tym, gdy na Facebooku umieścił informację, którą uznano za bluźnierstwo przeciwko islamowi i prorokowi Mahometowi. Potem, w lipcu tego roku, skazany otrzymał od prezydenta częściowe ułaskawienie, na mocy którego jego wyrok skrócono o kolejne szesnaście miesięcy.

Biorąc pod uwagę, że Slimane ma jeszcze przed sobą około ośmiu miesięcy więzienia, módlmy się, by był nieustannie odnawiany przez Bożego Ducha, odzyskując siły i wzrastając w wierze i miłości. Niech Pan przyniesie też potrzebną pewność i pokój jego bliskim, którzy martwią się o jego fizyczne i psychiczne samopoczucie, czekając na jego zwolnienie i czas, kiedy znowu będą razem.

Źródło: Middle East Concern
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.