Uświęcenie
PrześladowaniaZe świata

Afganistan: Talibowie stosują surowe kary szariatu

Afganistan, burka

Gdy w sierpniu 2021 roku talibowie przejęli kontrolę nad Afganistanem, obiecali równowagę i sprawiedliwość dla wszystkich. Niestety ich rządy przyniosły coś zupełnie innego: brutalne tłumienie praw kobiet i mniejszości religijnych oraz ograniczenie wolności prasy.

Talibowie

Ostatnio przywódca talibów Haibatullah Akhundzada nakazał, by wszyscy sędziowie stosowali prawo szariatu, wydając wyroki za popełniane przestępstwa. Spodziewane kary mogą obejmować amputacje, publiczne biczowanie i egzekucje przez ukamienowanie.

W obecnym czasie Afganistan jest jednym z najtrudniejszych miejsc na świecie dla naśladowców Chrystusa. Ścisłe stosowanie prawa szariatu potęguje zagrożenie dla chrześcijan. Według talibów w Afganistanie nie ma chrześcijan, a każdy, kto nie stosuje się do nauki islamu, jest uważany za apostatę.

Tradycyjna kara za apostazję na mocy prawa szariatu to śmierć. Tak surowa kara dla chrześcijańskich konwertytów w Afganistanie nie jest wyjątkiem pod rządami talibów.

Módlmy się…

Pamiętajmy w modlitwach o chrześcijanach w Afganistanie, których życie jest zagrożone. Niech będą głęboko zachęceni umacniającą obecnością Pana, obiecanego Księcia Pokoju. Módlmy się, by Bóg cudownie działał w tym państwie, przynosząc pozytywne zmiany – politycznie na poziomie państwowym i duchowo w sercach poszczególnych osób – ponieważ dla Niego nie ma nic niemożliwego.

Źródła: Open Doors, BBC
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Afganistan: Chrześcijanie po roku rządów talibów

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button