PrześladowaniaZe świata

Afganistan: Chrześcijanie po roku rządów talibów

„Żyjemy w strachu przed talibami i przed głodem”

W naszej pamięci prawdopodobnie na zawsze utrwalił się obraz zdesperowanych ludzi trzymających się odlatującego z Kabulu samolotu. Ci ludzie chcieli uciec przed talibami. Czy Kościół Jezusa Chrystusa może przetrwać i rozwijać się w kraju, w którym islamscy ekstremiści sieją strach i terror, a chrześcijanom grozi pewna śmierć?

Złamane obietnice

Talibowie złamali obietnice dotyczące uczęszczania dziewcząt do szkół oraz otwarcia kraju na prawa człowieka; kobiety i dziewczęta cierpią najbardziej. Trwają przeszukiwania domów w poszukiwaniu „niewiernych” oraz byłych pracowników sił bezpieczeństwa.

Chrześcijanie muszą być bardzo ostrożni, aby uniknąć zatrzymania. Nędza w kraju i potrzeby jego mieszkańców stale rosną. Duża część populacji cierpi z powodu głodu. Najważniejszą rzeczą dla prześladowanych braci i sióstr jest nasza nieustanna modlitwa, dlatego poniżej zamieszczamy kilka próśb o modlitwę.

Prosimy, módlcie się w domach i wspólnotach!

  • Módl się za chrześcijan, którzy żyją w strachu przed prześladowaniami; aby ich wiara nie ustała i aby znaleźli sposób na wzajemne umacnianie się i pocieszanie.
  • Módl się za przyjaciół i rodziny naszych braci i sióstr, aby poznali Jezusa Chrystusa. Często zdarza się, że tylko jedna osoba w rodzinie wierzy w Jezusa, a w jego/jej sercu jest pragnienie, aby dzielić się Ewangelią z najbliższymi.
  • Módl się, aby Bóg udaremnił i zniszczył złe plany grup i przywódców ekstremistycznych. Módl się o bezpieczeństwo chrześcijan i o siłę, by pozostali wierni pośród obecnych i przyszłych prześladowań.
  • Módl się o działanie Ducha Świętego w sercach ekstremistów, aby odwrócili się od swoich złych czynów i uwierzyli w Ewangelię. Poproś Boga, aby dawał im wizje i sny, w których im się objawi.
  • Módl się o otwarcie kraju, aby umożliwić pracę chrześcijańskim organizacjom pomocowym. Módl się za chrześcijan, których rodziny i plemiona odmawiają im pomocy, ponieważ porzucili islam i poszli za Jezusem.

Za Open Doors
Podobne: Afganistan: Talibowie usunęli wszelkie ślady koloru, życia i nadziei

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button