Ze świata

45 osób zginęło w wypadku autobusu jadąc na nabożeństwo wielkanocne

Zdjęcie: Republica z Pixabay

Przywódcy polityczni w całej Afryce składają kondolencje po tym, jak prawie czterdziestu chrześcijan zginęło w drodze na coroczne nabożeństwo wielkanocne.

Prezydent Republiki Południowej Afryki Cyril Ramaphosa powiedział w oświadczeniu, że 45 osób straciło życie w czwartek w wyniku wypadku autobusu przewożącego ich z Botswany do miasta Moria w południowoafrykańskiej prowincji Limpopo „podróżując drogą R518 w pobliżu Mokopane w Limpopo”.

Południowoafrykański Departament Transportu podał w czwartkowym oświadczeniu, że autobus przewoził 46 osób, z których wszystkie oprócz jednej straciły życie.

„Przypuszcza się, że kierowca stracił kontrolę, zderzając się z barierami na moście, co spowodowało, że autobus przejechał przez most i uderzył w ziemię, gdzie się zapalił” – zauważył departament. Minister transportu Republiki Południowej Afryki, Sindisiwe Chikunga, złożyła „szczere kondolencje rodzinom dotkniętym tragicznym wypadkiem autobusu”, dodając: „Nasze myśli i modlitwy są z wami w tym trudnym czasie”.

Partia Demokratyczna Botswany wydała oświadczenie w imieniu Mokgweetsi EK Maswisiego, prezydenta Botswany i lidera partii, składając „najgłębsze kondolencje członkom Zion Christian Church i ich rodzinom dotkniętym bolesnym wypadkiem autobusowym”.

Autor: Ryan Foley

źródło: Christian Post

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button