Uświęcenie
Ze świata

Wypędzeni z domu bo porzucili islam dla Jezusa

Chrześcijanie w Azji Centralnej często utrzymują swoją wiarę w tajemnicy przed rodzinami i spotykają się w kościołów domowych.

Sulim* wychowywał się w rodzinie muzułmańskiej w jednym z krajów Azji Centralnej. Trzy lata temu został chrześcijaninem. W kościele, do którego chodził, poznał Adilyę*. Młodzi ludzie pobrali się i zamieszkali razem z rodzicami Sulima, zgodnie z tradycją panującą w ich kraju. Ich życie toczyło się w miarę spokojnie, dopóki rodzice nie dowiedzieli się o tym, że Sulim i Adilya nie są już muzułmanami.

Chrześcijanie w Azji Centralnej często utrzymują swoją wiarę w tajemnicy przed rodzinami i spotykają się w kościołów domowych. Chrześcijanie w Azji Centralnej często utrzymują swoją wiarę w tajemnicy przed rodzinami i spotykają się w kościołów domowych.

Pod jednym dachem

Początkowo młodej parze udało się utrzymać przejście na chrześcijaństwo w tajemnicy przed rodzicami Sulima. Jednak kiedy mniej więcej rok temu ich sekret wyszedł na jaw, kiedy rodzice dowiedzieli się, że Sulim i Adilya odeszli od islamu, zaczął się dla nich trudny okres: ojciec Sulima jasno dał im do zrozumienia, że nie będzie tolerował chrześcijan w domu. Chrześcijanie przynoszą rodzinie wstyd, bo jak wytłumaczyć sąsiadom i krewnym, że dzieci odrzuciły zwyczaje i wychowanie swoich rodziców. Islamskie tradycje są istotną częścią kultury ludów Azji Centralnej. Osoby, które odwracają się od tradycji, są uważane za zdrajców swojego ludu. Z tego powodu Sulim był często bity przez ojca.

Mimo złego traktowania Sulim i Adilya z szacunkiem i miłością traktowali swoich rodziców: opiekowali się wszystkimi członkami rodziny – Sulim ma dwie siostry – i pomagali w remoncie domu. Takie zachowanie zdawało się uspokajać ojca i wyglądało na to, że pogodził się z chrześcijaństwem syna i synowej.

Wypędzeni w środku nocy

Wrażenie to było jednak złudne. Kilka tygodni temu ojciec Sulima wrócił do domu pijany o późnej porze. Pobił syna i synową, a na koniec wyrzucił ich z domu w środku nocy razem z ich rocznym synkiem.

Początkowo Sulimowi i jego młodej rodzinie udało się znaleźć zakwaterowanie u przyjaciela z kościoła, ale to rozwiązanie tylko na krótki czas. Ponieważ przyjaciel mieszka w małym domu z dużą rodziną, Sulim i Adilya muszą znaleźć inne miejsce, gdzie będą mogli zamieszkać.

Prosimy, módl się za Sulima, jego rodzinę i chrześcijan w Azji Centralnej:

Podziękuj za posłuszeństwo Sulima i Adilyi, kiedy okazali rodzinie szacunek i miłość pomimo prześladowań, które ich spotykały.
Módl się o mieszkanie i nowy początek dla Sulima, Adilyi i ich małego synka.
Módl się, aby rodzice i siostry Sulima otworzyli się na Ewangelię, aby rodzina mogła się zjednoczyć.
Módl się o odwagę, mądrość i wytrwałość dla wszystkich chrześcijan w Azji Centralnej, którzy muszą ukrywać swoją wiarę przed krewnymi.

za Open Doors, Polska

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button