Uświęcenie
PrześladowaniaZe świata

Laos: Cudowne uzdrowienie początkiem wrogości

Wyrzuceni z rodzinnej wioski ze względu na Jezusa

Alieng i jej rodzina mają nadzieję, że wkrótce wrócą do domu

Rodzina w potrzebie szukała pomocy u chrześcijan i doświadczyła potężnej Bożej interwencji. W rezultacie postanowili zerwać z tradycyjną religią i zaufali dobremu, żywemu Bogu, przyjmując do swojego życia wszystkie konsekwencje tej decyzji. Przekonali się o tym, kiedy chcieli wrócić do rodzinnej wioski. Za swoją wiarę musieli zapłacić wysoką cenę.

„Bóg okazał ci swoją miłość”

Na początku marca 2024 r. Alieng* wraz z ośmioma członkami rodziny i krewnymi zabrała swoją chorą na serce córkę do pastora w pobliskiej wiosce. Wcześniej dowiedzieli się od pewnego chrześcijanina, że Bóg Biblii może uzdrawiać chorych – promyk nadziei dla ich córki. I rzeczywiście, pastor i chrześcijanie z lokalnego kościoła modlili się przez kilka godzin i dni, aż w końcu dziecko zostało uzdrowione. To doświadczenie było tak obezwładniające dla Alieng i jej rodziny, że zdecydowali się przyjąć Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela. Pastor wyjaśnił im: „Bóg widział waszą cierpliwość i silną wiarę w Pana. Okazał wam swoją miłość i uzdrowił waszą córkę”.

Incydent ten nie jest niczym niezwykłym: ludzie w Laosie często zostają chrześcijanami w wyniku uzdrowienia.

„W tej wiosce nie ma miejsca dla chrześcijan!”

Kiedy mała grupa wróciła do domu, po przybyciu do wioski zostali natychmiast zatrzymani przez władze i starszyznę wioski i powitani słowami: „W tej wiosce nie ma miejsca dla chrześcijan! Nie jesteście tu już mile widziani, ponieważ odwróciliście się od naszej tradycyjnej religii”.

Szef wioskowej społeczności dał im wybór: „Wyrzeknijcie się swojej wiary i wróćcie do wioski lub zachowajcie nową wiarę i opuśćcie wioskę!”. Bez wahania Alieng i jej rodzina zdecydowali, że dalej będą podążać za Jezusem.

Lokalny partner Open Doors donosi: „Alieng i jej krewni mieszkają teraz tymczasowo w domu pastora, gdzie jej córka została uzdrowiona. Nasi współpracownicy dostarczają rodzinie żywność i ściśle współpracują z przywódcami kościołów w okolicy, aby ułatwić im powrót do wioski”.

Po rozmowach z lokalnymi władzami zarządzono, że Alieng i jej rodzina będą mogli wrócić do wioski. Nadal jednak nie jest jasne, gdzie dokładnie będą mieszkać w przyszłości.

*Imię zostało zmienione

za Open Doors, Polska

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button