Uświęcenie
Prześladowania

„Biblie są nielegalne”: ryzykują życiem szmuglując Biblie na Bliski Wschód

CBN News

Odważni chrześcijanie na Bliskim Wschodzie potajemnie drukują Biblie i ryzykują życiem, by Pismo Święte trafiało na niektóre najbardziej restrykcyjne obszary.

Wysłannicy organizacji monitorującej prześladowania Global Christian Relief odwiedzili niedawno dwie drukarnie i rozmawiali z jednym z wierzących, który niestrudzenie działa dla szerzenia ewangelii.

„Trzy razy byłem aresztowany, pięć razy próbowano mnie zabić” – powiedział drukarz w rozmowie z Brianem Orme, dyrektorem ds. komunikacji w Global Christian Relief. „Raz skrzywdzili moje dzieci, chcąc mnie zmusić do wyparcia się wiary”.

Dalej odważny mężczyzna powiedział, że on i inni, którzy nadal żyją i szerzą ewangelię, zawdzięczają to „modlitwom wierzących” i „ochronie Chrystusa”.

Swoją historię opowiada na nagraniu pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=qTDFLtFpMU4&t=11s.

Mimo niebezpieczeństwa, wierzący podkreślił znaczenie dalszego drukowania Biblii, opowiadając o pewnym mężczyźnie, który był głęboko poruszony po otrzymaniu jednego z egzemplarzy.

„Gdy wziął ode mnie Biblię, powiedział, że to najważniejsza książka na świecie” – wspomniał. „Właśnie dlatego nigdy się nie poddam”.

Orme mówi, że ci drukarze są niepowstrzymani, gdy w swojej „tajnej drukarni biblijnej” produkują egzemplarze Pisma Świętego.

Na nagraniu wideo pokazuje stos 25 tysięcy egzemplarzy Nowego Testamentu, wyjaśniając, że z powodu bezpieczeństwa nie może podać nazwy kraju, ani pokazać twarzy osób zaangażowanych, a nawet samych okładek Biblii.

Gdy Biblie zostaną w pełni ukończone i związane, będą przemycone do Iranu, by „pomóc umocnić odbiorców i kościół”.

Orme zabrał też widzów do drugiej placówki, gdzie przygotowywane są Biblie dla dzieci, co również naraża na wielkie niebezpieczeństwo osoby, które je drukują.

„Te Biblie są nielegalne” – powiedział. „Będą przemycone w niebezpieczne miejsca, dlatego módlmy się za tych, którzy je zabierają, by pomóc umocnić kościół”.

Więcej informacji o podobnych projektach można znaleźć na stronie internetowej Global Christian Relief.

Autor: Billy Hallowell

Źródło: CBN

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button