Świadectwa

Znoszenie pogardy

Dulari nie była chora. Nie była opętana przez demona. Nie była świadkiem cudu czy uzdrowienia. Więc co sprawiło, że porzuciła inne religie i zwróciła się do Boga? Dulari urodziła się i wzrastała w wierze muzułmańskiej. Praktykowała wszystkie nakazy religijne bez zwątpienia. Ale kiedy wyszła za mąż za człowieka z innej religii zaczęła iść za jego bogiem. Za każdym razem szła do świątyni składać ofiary bogom nigdy nie miała spokoju w swoim życiu.

Kiedy misjonarze Sampat Sengupta i Yudhisthir Banerjee (wspierani przez GFA) przyszli ją odwiedzić i podzielić się z nią Ewangelią, ona słuchała dokładnie wszystkiego. Chciała wiedzieć więcej o Bogu, który poświęcił swego Syna za jej grzechy. Misjonarze dali jej traktaty ewangelizacyjne do czytania i powiedzieli jak podążać za Jezusem.

Często odwiedzali Dulari i uczyli ją o Jezusie. Im więcej poznawała tym bardziej dochodziła do przekonania, że Jezus jest jej Zbawicielem.Wkrótce oddała życie Chrystusowi. Jej rodzina i sąsiedzi nie popierali jej nowej wiary.

Krytycyzm i pogarda stały się częścią jej życia.Ludzie potępiali ją . Rodzina męża znęcała się nad nią a mąż straszył, że ją zostawi, jeśli nie zaprze się Jezusa. Życie Dulari wywróciło się do góry nogami.

Dulari przynosiła ból i agonię w modlitwie. Stała pewnie w Panu. Uczęszczała na nabożeństwa prowadzone przez misjonarzy i brała czynny udział w życiu Kościoła.

Prosiła o modlitwę za jej rodzinę aby poznali Jezusa jako Zbawiciela oraz żeby sąsiedzi doświadczyli radości zbawienia w ich życiu.

 źródło: GFA
tłumaczenie: Eliza Tarka

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button