Różne

Znamię bestii – „Dokładnie tak jak przepowiedziała Biblia”

mikroczip
Zdjęcie ilustracyjne (nie faktyczne)

Nowy Testament (Biblia) ostrzega przed „znamieniem bestii”, istotnym znakiem czasów ostatecznych przed powrotem Chrystusa. Ale jak chrześcijanie mają go rozpoznać, gdy znak stanie się rzeczywistością?

W niedawnym nagraniu na YouTube, ewangelista Ray Comfort zastanawia się nad tym pytaniem, przywołując słowa Księgi Apokalipsy 13:16-17:

„I sprawia, aby wszyscy, mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy, przyjęli znamię na prawą rękę lub na czoło, i aby nikt nie mógł kupić ani sprzedać, tylko ten, kto ma znamię, imię bestii lub liczbę jej imienia”. (UBG)

Comfort, założyciel Living Waters Publications i służby The Way of the Master w Bellflower w Kalifornii, wyjaśnia, że znamię nie jest szczepionką ani wirusem.

„Pismo podaje powód pojawienia się znamienia, czyli cele handlowe. Ci, którzy go nie mają, nie będą mogli kupować ani sprzedawać” – mówi.

„Pięćdziesiąt lat temu, gdy pierwszy raz usłyszałem o znamieniu na prawej ręce, bez którego cały świat nie może kupować i sprzedawać, wydawało się to raczej bardzo odległe” – zauważył Comfort.

Ewangelista przytacza istotny dialog z chrześcijańskiego filmu „Distant Thunder” z 1978 roku. Na filmie, młoda dziewczyna patrzy na swoją babcię i pyta: „A co ze znamieniem?”. Babcia mówi: „Weź moją Biblię, kochanie, otwórz na Księdze Objawienia, rozdział 13, werset 16”.

Dziewczynka czyta fragment Pisma i pyta. „Czy to znaczy, że ludzie będą musieli nosić to znamię?”. Babcia odpowiada: „O tak. Ludzie nie będą mogli kupować ubrań, jedzenia ani benzyny”. „Wygląda jak karta kredytowa taty” – mówi dziewczynka. „Cóż, dla wielu ludzi to będzie wyglądać na nowy rodzaj karty kredytowej, i chętnie to przyjmą” – potwierdza babcia.

Comfort pyta słuchaczy: „Dlaczego nikt nie mógłby kupować ani sprzedawać? I jak by to miało wyglądać? Taka technologia nie była jeszcze dostępna”.

„Ale dzisiaj już jest” – stwierdza, podając wiadomość o pewnym młodym człowieku ze Szwecji, któremu wszczepiono w prawą dłoń mikroczip z zakodowanymi informacjami, służący jako klucze, dokument tożsamości, a także portfel.

Według Euronews.com, w Szwecji od 2014 roku już około 6 tysięcy osób zdecydowało się na wszczepienie w rękę mikroczipa.

Jak donosiło CBN News w grudniu, w Szwecji wprowadzono nowe przepisy, które wymagają posiadania paszportu szczepionkowego na wszystkich wydarzeniach z udziałem ponad stu osób. W efekcie, wielu szwedzkich obywateli postanowiło wszczepić sobie w dłoń mikroczip, w którym zakodowany jest taki paszport.

„Zauważcie, że czip wszczepiono im w prawą rękę, dokładnie, jak przepowiada Biblia” – mówi Comfort. Następnie wspomina o demonstracjach organizowanych na terenie Unii Europejskiej przez osoby niezaszczepione.

„nie będziesz mógł kupować ani sprzedawać”

„Rządy, które chcą kontrolować masy, potrzebują niezawodnego sposobu upewnienia się, że ktoś jest zaszczepiony” – mówi Comfort na YouTube. „Jedyną metodą, by to działało, jest wprowadzenie obowiązkowych implantów. Jeśli go nie przyjmiesz, nie będziesz mógł kupować ani sprzedawać”.

Zgodnie z informacjami CBN News z grudnia zeszłego roku, nagranie wideo opublikowane przez South China Morning Post pokazuje wygodę rozwiązania, polegającego na zakodowaniu swojego paszportu szczepionkowego w mikroczipie w rozmiarze zbliżonym do ziarna ryżu, który następnie wszczepia się w ramię lub dłoń między kciukiem i palcem wskazującym. Implanty chwali firma ze Sztokholmu, Epicenter.

Epicenter informuje, że czip można odczytywać przy pomocy istniejącej już technologii. Firma od lat pracuje nad rozwiązaniem, które nazywa technologią „ludzko-kompatybilną”. Wszczepiany obecnie czip korzysta z tzw. komunikacji bliskiego zasięgu (ang. near field communication – NFC), tej samej, która funkcjonuje w bezdotykowych kartach kredytowych i płatnościach mobilnych. Zakodowane w czipie dane można odczytywać przy pomocy dowolnego smartfona korzystającego z tej samej technologii.

Darmowe bioczipy

Amerykańska firma prawie pięć lat temu zaproponowała swoim pracownikom darmowe bioczipy

Te bioczipy – bo tak się je nazywa – już teraz proponowane są przez pewne amerykańskie firmy swoim pracownikom. Firma technologiczna z Wisconsin, Three Square Market, stała się pierwszym podmiotem w USA, który udostępnił swoim pracownikom darmowe mikroczipy – o czym donosiło CBN News w sierpniu 2017 roku.

Dla niektórych, krok w kierunku bioczipa był genialnym pomysłem, inni zobaczyli w nim scenę jakby wyjętą z jakiegoś mrocznego filmu science-fiction, czy nawet prekursor „znamienia bestii” z Księgi Objawienia.

„Obejmie to wszystkich” – powiedziała Noelle Chesley, profesor nadzwyczajny socjologii na Uniwersytecie Wisconsin-Milwaukee, w wywiadzie dla USA Today z 2017 roku. Chesley stwierdziła, że ostatecznie wszyscy będą zaczipowani. „Może nie w moim pokoleniu, ale z pewnością w pokoleniu moich dzieci”.

Gene Munster, wynalazca, badacz i analityk technologii, również w wywiadzie dla USA Today powiedział, że implanty z czipami w ciągu 50 lat staną się technologią głównego nurtu.

Znakowanie ludzi w imię nauki

W zeszłym roku CBN News donosiło o grupie inżynierów z Uniwersytetu Stanowego Penn, którzy opracowali kolejną metodę znakowania ludzi w imię nauki, lecz tym razem chodzi o rodzaj tymczasowego tatuażu high-tech.

Jak opisano w magazynie „ACS Applied Materials and Interfaces”, noszony czujnik aplikuje się bezpośrednio na ludzką skórę bez użycia wysokiej temperatury w celu monitorowania zdrowia.

Czujnik z pozoru wydaje się kolejnym nieszkodliwym, choć imponującym osiągnięciem naukowym. CBN News nie ma informacji o żadnych próbach używania tymczasowych „tatuaży” w celu śledzenia ludzi lub naruszania prywatności.

CBN News informowało jednak o obawach związanych z biometrycznymi czujnikami i skanowaniem ciała, technologią, która może narażać ludzi na ataki hakerów lub wystawiać ich na łaskę i niełaskę dążących do przyszłego kontrolowania zachowań człowieka.

Tymczasem, Ray Comfort mówi, że coraz częstsze zwiastuny czasów ostatecznych powinny być zachętą dla chrześcijan, by dzielili się Ewangelią jak nigdy wcześniej.

Autor: Steve Warren

Źródło: CBN News

Inne

pokaż więcej

Podobne wiadomości

4 komentarzy

  1. Liczba 666 znajduje się na każdym produkcie w kodzie kreskowym. Kazda liczba na kodzie ma swoj symbol skladajacy sie z 2 kresek. Szostka to 2 cienkie kreski polożone obok siebie. A teraz zwroccie uwage jakie 3 pary kresek są dłuższe od pozostałych? po prawej, na srodku, na lewo? 666

  2. W bezpośrednim brzmieniu z języka greckiego owe piętno, znamię ma być umieszczone na prawej ręce lub czole i widoczne dla innych ( nie ukryte )
    – czyli chodzić może o piętno umieszczone na skórze a nie w jej głębszych warstwach. Wtedy najprościej określić kto je posiada a kto nie bez zaawansowanych urządzeń. Eschatologia w dzisiejszym świecie chrześcijańskim jest tematem niekończących się spekulacji. Wystarczy, że rzeczywistość w jakichś jej częściach przypomina nam o fragmentach z Objawienia. Przecież w PRLu była reglamentacja towarów żywnościowych. Kto kartek nie posiadał nie miał możliwości ich zakupić. Nie trzeba chętnie przyjmować piętna ale może ono dla niektórych wydawać się konieczne by mieć co jeść np.

  3. Czy to zdjęcie przedstawia owego wszczepionego czipa? Przeciez to kompletna bzdura!! To ręka dziecka, widać niewyksztalcone kości! A po drugie zdjęcia rtg są TYLKO czarno-białe, czerwonego koloru tam nie ma!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button