Prześladowania

Zatoka Perska: Przemoc wobec młodych chrześcijanek – „Zamknięto im usta”

Przymusowe małżeństwa, gwałty, porwania – ratunek jest jeden – życie w ukryciu

Wstyd i strach oznaczają, że wiele ofiar napaści na tle seksualnym ukrywa swoje cierpienie (zdjęcie symboliczne)

Maria*, jak co dzień, była w drodze do pracy w fabryce. Nagle zatrzymało się przed nią trzech uzbrojonych mężczyzn. Wycelowali w nią karabiny i wepchnęli do samochodu. Rodzice zobaczyli córkę trzy dni później – w sądzie.

* Imię zmienione

Młode kobiety na celowniku

Prawdopodobnie najbardziej bolesnym ciosem wymierzonym w społeczności chrześcijan w regionie Zatoki Perskiej są ataki na młode kobiety.

W wielu krajach islamskich kobiety uosabiają czystość i honor rodziny, ale przemoc, której padają ofiarą, zwiększa poczucie bezwartościowości i bezsilności w całej rodzinie. Pandemia sprzyja atakom. Historia Marii jest jedną z tysięcy

„Zamknięto im usta”

W sądzie Maria mówi sędziemu, że przeszła na islam. Dobrowolnie. Wkrótce potem opuszcza salę sądową u boku tych samych mężczyzn, którzy ją niedawno porwali. Niedługo poślubi jednego z nich; zostanie jego żoną – a dokładniej, jego drugą żoną.

Hana*, lokalna partnerka Open Doors, zaoferowała rodzinie pomoc, ale wie, że w obecnej sytuacji nie można wiele zrobić. „Możemy się za nich modlić. Nie mamy żadnych możliwości prawnych, ponieważ Maria oświadczyła, że przeszła na islam z własnej woli i że jest szczęśliwa, że wyszła za mąż za muzułmanina”. Rodzice mogą odwołać się od decyzji sędziego, ale tego nie zrobią. Hana milknie, po czym dodaje: „Zamknięto im usta”. Hana opowiada jak ona i inni partnerzy Open Doors pomagają rodzinom w podobnej sytuacji: „Kiedy spotykamy się rodzinami, możemy się z nimi modlić i przekazywać im słowo Boże oraz rady. Nie możemy zabrać ich bólu i smutku, ale jeśli zaufają Panu, nasi bracia i siostry mogą odzyskać poczucie kontroli”.

Wielu chrześcijan w tym regionie niewiele wie o swojej wierze. Ich obraz Boga jest kształtowany przez wszechobecną naukę islamu, dlatego charakter ich niebiańskiego Ojca jest im obcy. „Dzięki wspólnym spotkaniom i nauczaniu poznają Boga, do którego się modlą” – mówi Hana.

* Imię zmienione

Wzmocnieni modlitwą

Na krótko przed publikacją tej wiadomości, Maria zdołała uciec swoim porywaczom. W związku z tym, od tego czasu cała rodzina żyje w ukryciu. Maria zaprzecza temu, że przeszła na islam z własnej woli. Została zmuszona przez porywaczy. Hana: „Maria i jej rodzina znajdują się pod opieką kilku rodzin.

W tajemnicy utrzymują ich tożsamość i miejsce pobytu. […] Musimy się za nich modlić!” Następnie zwraca się do chrześcijan w „wolnym świecie”: „To wasze modlitwy dają ludziom takim jak Maria i jej rodzinie odwagę, aby zmierzyć się z niemożliwym systemem w okrutnej rzeczywistości”.

Prosimy, módlcie się za chrześcijan w regionie Zatoki Perskiej:

Módl się za młode kobiety, aby Jezus uchronił je przed napaścią.
Za ofiary porwań i przymusowego małżeństwa, aby odczuły Boże pocieszenie i miały możliwość spotykania się z innymi chrześcijanami i dostęp do Słowa Bożego.
Módl się o ucieczkę więzionych kobiet.
Za chrześcijańskie rodziny na terenach, na których powszechne są ataki na młode kobiety, również o umocnienie w wierze i mądrość w obliczu zagrożenia.
Módl się, aby Ewangelia przeniknęła duchowy klimat w regionie i aby muzułmanie nawracali się do Jezusa Chrystusa.

za Open Doors Polska

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button