Ze świata

Zapobiegli masakrze: Kenijscy muzułmanie ryzykują życiem, by uratować 20 chrześcijan

Muzułmanie ostrzegli niedawno grupę chrześcijan, pracujących na budowie szpitala rządowego w Kutulo w Kenii, o zbliżającym się ataku grupy dżihadystów, i zdołali zapewnić im bezpieczne schronienie, zanim przybyli bojownicy.

Image credit: CBN News

21 lipca, lokalni mieszkańcy powiadomili dwudziestu chrześcijańskich robotników o planach rychłego ataku islamskiego ugrupowania terrorystycznego al-Shaabab. Według Open Doors USA, miejscowi muzułmanie niezwłocznie pomogli też zabrać chrześcijan w bezpieczne miejsce.

Kutulo leży w okręgu Mandera, na północnowschodnim krańcu Kenii. Jak podaje chrześcijański, internetowy serwis informacyjny Premier, ten graniczący z Somalią obszar w większości zamieszkują muzułmanie.

„[Mieszkańcy] zmierzyli się z uzbrojonymi mężczyznami, którzy weszli na teren budowy, dzięki czemu ci nie dostali tego, czego chcieli. Napastnicy zaczęli strzelać, ale nikt nie został ranny, po czym uciekli” – powiedział komendant regionu, Mohamed Birik, w wypowiedzi dla mediów informacyjnych.

Pewien pracownik Open Doors powiedział, że wspomniany obszar bardziej przypomina Somalię niż Kenię, i zwykle jest bardzo nieprzyjaznym miejscem dla chrześcijan.

„Większość wierzących, którzy tu mieszkają, przyjechała z innych części kraju za pracą, a niektórzy dla służby. Jednak są traktowani jak niechciani obcy, są często nękani i żyją w ciągłym zagrożeniu celowymi atakami al-Shaabab” – wyjaśnił pracownik.

„Dziękujcie z nami Panu, że nie doszło do kolejnej masakry” – dodał.

„Módlmy się, by tego typu działania stały się nową normą na tym obszarze. Módlmy się o ochronę nad tymi, którzy wykonali ten śmiały krok”.

Al-Shaabab uważa chrześcijan pochodzenia muzułmańskiego za wysoko ceniony cel. Muzułmanie, którzy opuścili islam, by pójść za Jezusem, często od razu są zabijani, gdy ten fakt wyjdzie na jaw. Według Open Doors USA, al-Shaabab nieustannie wyraża pragnienie wytępienia w kraju chrześcijan.

Open Doors USA umieściło Somalię na trzecim miejscu na corocznej liście World Watch, wymieniającej obszary prześladowań chrześcijan. Kenia zajmuje czterdziestą pozycję z powodu prześladowań opresji islamskiej.

Autor: Steve Warren

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.