Świadectwa

Zagubiona Biblia znajduje się po 15 latach, dzięki niej ktoś przyszedł do Jezusa

Biblia

Pastor z Oklahomy, który 15 lat temu zgubił Biblię, z wielką radością odkrył, że dzięki niej ktoś nawiązał relację z Chrystusem.

Pastor Paul Daugherty z mega-kościoła Victory z Tulsy opisał tę historię na Facebooku, nazywając ją „Zwariowaną historią”.

„Poznajcie Claytona; 10 lat temu znalazł w schronisku tę starą Biblię i zaczął ją czytać. Na okładce zobaczył nazwisko P. Daugherty, nie wiedząc, o kogo chodzi; obok biblijnych wersetów zobaczył też wiele różnych zapisków, podkreśleń i notatek, od Starego Testamentu do Nowego” – napisał pastor.

Daugherty dodał, że Clayton okazjonalnie czytał Biblię i „cenił te drobne notatki i zapiski tak samo, jak wersety biblijne. Niedawno oddał swoje życie Chrystusowi i uwolnił się od wielu rzeczy”.

Po oddaniu życia Bogu, w pewien styczniowy weekend Clayton przyszedł do zboru Victory i zapytał Daugherty’ego, czy to jego Biblia.

„Przyszedł dziś wieczorem do kościoła, pokazał mi Biblię i zapytał, czy wiem, o kogo chodzi?!” – napisał pastor. „To była moja stara Biblia z gimnazjum i szkoły średniej, którą zgubiłem i której nie widziałem przez 15 lat!!”.

„Bóg posłużył się moimi starymi, nieporządnymi zapiskami w Biblii, by ocalić życie tego człowieka, który jest teraz zbawiony, wolny, a dziś wieczorem przyprowadził do kościoła całą swoją rodzinę z dzieciakami! SŁOWO JEST ŻYWE I POTĘŻNE!” – ogłosił.

Tysiące użytkowników Facebooka skomentowało i udostępniło podnoszącą na duchu historię.

„Myślałeś, że ją zgubiłeś… a ona pracowała dla ciebie i dla Boga! Bóg naprawdę ma WSPANIAŁE poczucie humoru” – napisał pewien użytkownik.

„Niesamowita historia! Co za świadectwo przemieniającej życie mocy naszego niesamowitego Ojca! Dzięki za podzielenie się, bardzo inspirujące” – skomentował inny.

Ktoś napisał: „Nasze drogi nie zawsze są Jego drogami. Zgubiona Biblia pomogła zgubionej osobie, a ty jej usłużyłeś, nawet o tym nie wiedząc! Bóg nigdy nie przestaje mnie zadziwiać! Niesamowite świadectwo o tobie i o Nim”.

Autor: Andrea Morris

Źródło: CBN News

Inne: Biblia dostępna w każdym języku do 2033 roku

pokaż więcej

Podobne wiadomości

2 komentarzy

  1. To Bog nawraca czlowieka ,nie notatki.
    „cenił te drobne notatki i zapiski tak samo, jak wersety biblijne. Niedawno oddał swoje życie Chrystusowi i uwolnił się od wielu rzeczy”
    Naprawde cenil tak samo?. Ja nie znajac czegos juz wiem ,ze to bede cenil mniej niz Pismo Swiete. Dziwna historia ,tytul tez.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button