Świadectwa

Zagubiona Biblia znajduje się po 15 latach, dzięki niej ktoś przyszedł do Jezusa

Biblia

Pastor z Oklahomy, który 15 lat temu zgubił Biblię, z wielką radością odkrył, że dzięki niej ktoś nawiązał relację z Chrystusem.

Pastor Paul Daugherty z mega-kościoła Victory z Tulsy opisał tę historię na Facebooku, nazywając ją „Zwariowaną historią”.

„Poznajcie Claytona; 10 lat temu znalazł w schronisku tę starą Biblię i zaczął ją czytać. Na okładce zobaczył nazwisko P. Daugherty, nie wiedząc, o kogo chodzi; obok biblijnych wersetów zobaczył też wiele różnych zapisków, podkreśleń i notatek, od Starego Testamentu do Nowego” – napisał pastor.

Daugherty dodał, że Clayton okazjonalnie czytał Biblię i „cenił te drobne notatki i zapiski tak samo, jak wersety biblijne. Niedawno oddał swoje życie Chrystusowi i uwolnił się od wielu rzeczy”.

Po oddaniu życia Bogu, w pewien styczniowy weekend Clayton przyszedł do zboru Victory i zapytał Daugherty’ego, czy to jego Biblia.

„Przyszedł dziś wieczorem do kościoła, pokazał mi Biblię i zapytał, czy wiem, o kogo chodzi?!” – napisał pastor. „To była moja stara Biblia z gimnazjum i szkoły średniej, którą zgubiłem i której nie widziałem przez 15 lat!!”.

„Bóg posłużył się moimi starymi, nieporządnymi zapiskami w Biblii, by ocalić życie tego człowieka, który jest teraz zbawiony, wolny, a dziś wieczorem przyprowadził do kościoła całą swoją rodzinę z dzieciakami! SŁOWO JEST ŻYWE I POTĘŻNE!” – ogłosił.

Tysiące użytkowników Facebooka skomentowało i udostępniło podnoszącą na duchu historię.

„Myślałeś, że ją zgubiłeś… a ona pracowała dla ciebie i dla Boga! Bóg naprawdę ma WSPANIAŁE poczucie humoru” – napisał pewien użytkownik.

„Niesamowita historia! Co za świadectwo przemieniającej życie mocy naszego niesamowitego Ojca! Dzięki za podzielenie się, bardzo inspirujące” – skomentował inny.

Ktoś napisał: „Nasze drogi nie zawsze są Jego drogami. Zgubiona Biblia pomogła zgubionej osobie, a ty jej usłużyłeś, nawet o tym nie wiedząc! Bóg nigdy nie przestaje mnie zadziwiać! Niesamowite świadectwo o tobie i o Nim”.

Autor: Andrea Morris

Źródło: CBN News

Inne: Biblia dostępna w każdym języku do 2033 roku

pokaż więcej

Podobne wiadomości

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button