Z kraju

XI Przegląd w Krapkowicach już za nami!

18 czerwca szaro bura hala w Krapkowicach nabrała żywych kolorów. Przyczyną tego zjawiska był coroczny Przegląd Muzyki Chrześcijańskiej, czyli największa impreza w mieście na skalę 1000 osób. Wszystkie zespoły, mimo zróżnicowania pod względem gatunku połączył ten sam cel i przesłanie, czyli oddanie chwały Bogu oraz udowodnienie, że chrześcijańskie wcale nie znaczy nudne. Imprezę o godz. 14.00 rozpoczął Piknik Rodzinny na zewnątrz budynku, podczas którego odbywało się wiele atrakcji dla najmłodszych, jak i tych starszych, m.in. malowanie twarzy, strzelanie z łuku, konkurencje sportowe, dmuchane zjeżdżalnie, a także stoisko naukowe prezentujące różne doświadczenia. O godz. 16.00 na głównej sali wystartowała prawdziwa impreza. Rozpoczął ją występ najmłodszej grupy prezentującej się sobotniego wieczoru „Jeremiasza 33,3”. Zespół tworzą dzieci, które mimo swego wieku nie boją się wyrażać swoich uczuć, pragnienia podążania za Bogiem i śpiewają całym sobą. Zaraz po nich zaprezentowała się formacja „6 rano”, która uwielbiła Pana rockowym brzmieniem.

Następnie mikrofon przejęła krapkowicka grupa „Spoko gość”, której członkowie – entuzjaści muzyki śpiewają, bo mają o czym i dobrze się przy tym bawią. Wreszcie przyszła kolej na rockowy zespół z Kuźni Raciborskiej „The Messis”. Grupę tworzą m.in. trzej 19-latkowie, więc podczas ich występu na parkiecie wywijała głównie młodzież;). Zaraz po nich pałeczkę przejął „Euangelion” – chrześcijański zespół rockowy o charakterze projektu misyjnego, który prezentuje swoją twórczość m.in. w więzieniach. Następnie krapkowicka formacja „A dash of faith” („Odrobina wiary”) swoim debiutanckim występem, mocnym brzmieniem perkusji i gitar elektrycznych przyprawiona instrumentem klawiszowym i niesamowitym wokalem nadała wyjątkowy smak całemu wieczorowi. Jednak największą furorę zrobił kolejny artysta, a dokładniej grupa artystów. Chór „Gospel Joy” z Poznania swoim niezwykłym brzmieniem, energią na scenie – można powiedzieć całym sobą, poruszył serca ludzi, a swój występ zakończył podwójnym bisem! Imprezę zamknął koncert krapkowickiego artysty Arciego, który swoją wybuchową mieszanką muzyki reggae, hip hopu i dancehallu mimo późnej godziny rozruszał publiczność. Przerwy między zespołami wypełnione były różnymi atrakcjami, jak loteria, prezentacje multimedialne czy teledyski o Bożej tematyce. Nie zabrakło również czegoś na dziurawy ząb. Kawiarenka z przepysznymi wypiekami zaspokajała potrzeby nawet najbardziej wyrafinowanych poszukiwaczy słodyczy;).

Na zewnątrz budynku można było zaopatrzyć się w ciepły posiłek – szaszłyki, frytki, pierogi czy zapiekanki. Każdy, komu spodobał się artysta prezentujący się podczas Przeglądu mógł zakupić jego płytę, ale również innych artystów oraz liczne książki na stoisku z pamiątkami. Impreza udana w 100%, ponieważ każdy mógł znaleźć coś dla siebie, każdy mógł się w niej odnaleźć, a przede wszystkim, dlatego, że cała chwała spłynęła na głównego sponsora imprezy, czyli Jezusa Chrystusa. I to właśnie dzięki Niemu ten wieczór przepełniony był licznymi niespodziankami.
Ze sprzątaniem sali po melanżu było już trochę gorzej, ale daliśmy radę;)

Hania Augustyn

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button