Świadectwa

Włóczyli się po ulicach i znaleźli Chrystusa

ŚwiadectwoVan, chociaż ma dopiero 10 lat, to przeszedł długą drogę od cierpienie do uwolnienia poprzez łaskę Chrystusa. Wiele lat temu ojciec chłopca porzucił rodzinę, zostawiając Vana, jego starszego brata i jego matkę w nędzy. „Nasz ojciec zostawił nas odchodząc do innej kobiety, nie myśląc już o swojej nowej rodzinie” mówi Van „dlatego moja mama musiała pracować jako pomoc domowa, a mój brat i ja zawsze zostawaliśmy samotni i smutni. Po lekcja wałęsaliśmy się po ulicach, starając się zabić czas.”

Walcząc ze złem

Stres i smutek szybko przerodziły się u niego w problemy zdrowotne. Ponieważ jego matka żyła w tradycji i wierzyła w duchy, czczone przez wielu mieszkańców Południowej Azji, zrobiła mu amulet, który miał nosić na szyi, aby odpędzić wszelkie złe duchy, które według niej go dopadały. „Zrobiła to zgodnie z tym, co zalecał jej szaman, aby ocalić moje zdrowie i życie” – wyjaśnia Van. Pewnego popołudnia, kiedy tak wałęsali się po ulicach, Van i jego brat spotkali chrześcijankę. „Pani Lin powiedziała, że po lekcjach możemy przyjść do niej na studium biblijne” – opowiada. „Tak więc zaczęliśmy czytać i studiować Biblię i coraz lepiej rozumieliśmy ewangelię o Panu Jezusie Chrystusie. Duch Święty zaczął działać w naszym życiu i zdaliśmy sobie sprawę, jak grzeszni jesteśmy wobec Boga. Przyjęliśmy więc Jezusa Chrystusa jako swoje Zbawiciela.”

Cud dla całej rodziny

Chłopcy zaczęli chodzić do kościoła. Znaleźli nowych przyjaciół wśród innych chrześcijańskich dzieci i nadal studiowali Słowo Boże. I kiedy Van zaczął być uzdrawiany z urazu doznanego po odrzucenia przez ojca, także jego zdrowie fizyczne zaczęło się poprawiać.

„Pani Lin powiedziała mi, żebym zdjął amulet, który nosiłem na szyi i pomodliła się o mnie,” -mówi. „Odzyskałem siłę i od tamtej pory, aż do dzisiaj jestem w dobrym stanie – nie pojawiły się żadne inne dziwne symptomy. Ten cud miał miejsce w obecności mojej mamy i od tego czasu moja cała rodzina ufa Panu i wielbi Go zarówno w domu, jak i w kościele! Proszę, módlcie się, aby Pan zawsze prowadził nas zgodnie z Jego wolą, która jest dobra.”

źródło: Liga Biblijna w Polsce

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button