PrześladowaniaZe świata

Wietnam: Władze chcą zniszczyć chrześcijańskie mniejszości

WietnamWedług najnowszego raportu organizacji Human Rights Watch, prześladowania chrześcijan z górskich plemion ze środkowego Wietnamu osiągnęły punkt krytyczny. Raport donosi o aresztowaniach chrześcijan przez władze i długotrwałym przetrzymywaniu ich w aresztach. Wielu spośród zatrzymanych, członków nieuznawanych przez władze wyznań ewangelicznych, zostało również pobitych.

Okresowe wybuchy prześladowań, które dotykają chrześcijańskie mniejszości w Wietnamie, nie są niczym nowym.

Sytuacja jest szczególnie trudna na obszarach górskich w środkowej części kraju, gdzie przed wojną wietnamską i jej trakcie pracowali protestanccy misjonarze. Obecnie wiele osób z mniejszości etnicznych, zamieszkujących te tereny, nadal jest członkami wspólnot ewangelicznych.

Konstytucja Wietnamu gwarantuje, co prawda, wolność religii, jednak wyłącznie w granicach dopuszczonych przez władze. Według raportu Human Rights Watch prześladowanie ewangelicznych chrześcijan stało się oficjalną polityką w styczniu 2013 r., kiedy komunistyczny rząd Wietnamu przyjął „Dekret 92”. Poddaje on ściślejszej kontroli grupy religijne nie zarejestrowane przez władze, zabrania „manipulowania prawem do wolności wyznania i religii”, a także określa czym jest „propaganda przeciwko państwu” i zagrożenia dla „jedności narodowej”.

Prośmy Pana, aby umocnił swój lud w Wietnamie i dał mu siłę, by wytrwał w wierze pomimo surowych prześladowań. Módlmy się, aby wyznawcy Chrystusa doświadczali Jego pokoju i ochrony, kiedy starają się Mu służyć. Prośmy Boga, aby wylał Swojego Ducha na tych wiernych naśladowców Chrystusa i używał ich potężnie, by dotrzeć do ludzi, którzy nie poznali Go jeszcze jako swojego Zbawiciela.

Źródło: Christian Examiner, VOM Australia
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.