PrześladowaniaZe świata

Wietnam: Brutalny napad na chrześcijan

WietnamCzłonkowie bandy biją do nieprzytomności pastora kościoła „Agape Baptist Church” – Open Doors prosi o modlitwę. Brutalni oprawcy zaatakowali w Wietnamie grupę liderów wspólnoty. 13 listopada przypuszczalnie członkowie pewnej bandy zaatakowali spotkanie „Agape Baptist Church”. Chrześcijanie zebrali się w domu pastora Danh Chau w miejscowości Lai Tao niedaleko stolicy Hanoi. Napastnicy pobili chrześcijan; pastora aż do nieprzytomności.

Kilka osób, między nimi kobiety i dzieci, zostało ciężko rannych. Do tego mężczyźni zniszczyli meble, spustoszyli ogród i ukradli osobiste rzeczy chrześcijan. Pastorowi Danh Chau zagrozili morderstwem, jeśli w jego domu dalej będą zbierać się chrześcijanie. Open Doors prosi o modlitwę za rannych chrześcijan i o ochronę przed dalszymi napadami.

Nowy poziom prześladowań

Założony w roku 2007 kościół „Agape Baptist Church” jest nieuznaną przez państwo organizacją kościoła domowego, posiadającą około 2000 członków i 38 wspólnot w Hanoi i leżących dookoła prowincjach. Ponieważ polityka religijna wobec chrześcijan w Wietnamie od kilku lat jest wyraźnie bardziej tolerancyjna, prześladowania widocznie się przemieściły. Według miejscowych przywódców chrześcijańskich, policja i wyżsi urzędnicy wstawiają się za członkami band przeciwko kościołom domowym. Napastnicy nie są ani identyfikowani, ani ścigani karnie. Na indeksie prześladowań przygotowanym przez Open Doors Wietnam zajmuje miejsce 18.

Źródło: Compass Direct

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.