Ze świata

Wietnam: Adwokat broniący chrześcijan został wygnany

Nguyen Van Dai
Nguyen Van Dai. Zdjęcie: Facebook

Nguyen Van Dai, chrześcijański adwokat i obrońca praw człowieka, kilkakrotnie doświadczył prześladowania z powodu swoich działań na rzecz przestrzegania praw człowieka. W marcu 2007 r. został aresztowany pod zarzutem „propagandy przeciwko Socjalistycznej Republice Wietnamu” i otrzymał wyrok pięciu lat więzienia, a następnie cztery lata aresztu domowego. Zwolniono go jednak w marcu 2011 r. , po odbyciu kary czterech lat pozbawienia wolności.

Nguyen został ponownie aresztowany

w grudniu 2015 r., tym razem pod zarzutem usiłowania zamachu stanu. 5 kwietnia 2018 r. zasądzono mu wyrok 15 lat pozbawienia wolności, po których nastąpić miało pięć lat aresztu domowego. Nguyen został jednak niespodziewanie uwolniony 7 czerwca wraz z innym chrześcijaninem, Le Thu Hua, pod warunkiem, że natychmiast opuszczą kraj. Uwolnieni więźniowie oraz żona Nguyena, Vu Minh Khanh, wylecieli do Niemiec.

Nguyen Van Dai i Le Thu Hua, wraz z pastorem Nguyenem Trungiem, byli członkami Bractwa dla Demokracji.

Módlmy się za niedawno wydalonych wierzących, aby oswoili się z nową kulturą i językiem w Niemczech. Trwajmy w modlitwie za innych chrześcijan więzionych za wiarę w Wietnamie.

Źródła: Christian Solidarity Worldwide, BBC
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker