PatronatyWieści wydawnicze

Wierzę w cuda – Kathryn Kuhlman

Wierzę w cudaFragment z książki: Bruce Baker został uzdrowiony dziesięć lat temu. Lekarze nie znajdują u niego żadnych oznak choroby i potwierdzają, że jego płuca są całkowicie zdrowe.

Poszedł do tymczasowej pracy w ogrodnictwie, aby zarobić na życie. Do jego obowiązków należy m.in. chodzenie z wielką kosiarką po pochyłych trawnikach od ósmej rano do trzeciej po południu. „Nie wykonuje się takiej pracy, jeśli się nie ma dobrych płuc” – uśmiecha się Bruce.

Po chwili dodaje, z twarzą jaśniejącą od radości: „Brakuje słów by opowiedzieć, jak człowiek się czuje, kiedy Bóg go uzdrawia. Geneva i ja dziękujemy Mu każdego dnia i próbujemy zrobić coś dla Niego w zamian”.

Żywa wiara w Boga jest widoczna w działaniu. „Po prostu wiedziałem, że przyszedł czas, by chwycić Boga za słowo”.

Zawsze ogarniała mnie ekscytacja, gdy czytałam tę wspaniałą historię o Jozuem i Izraelitach, którzy po raz ostatni maszerowali wokół murów Jerycha. Pan obiecał im to miasto. Nadszedł siódmy dzień. Sześć razy przemaszerowali wokół murów miasta i nie poruszyła się ani jedna cegła, ani jeden fragment zaprawy się nie obsunął, nie pojawiło się ani jedno pęknięcie, ale Bóg złożył obietnicę!

„Za siódmym razem, gdy kapłani zadęli w rogi, Jozue zawołał: wznieście okrzyk! PAN daje wam to miasto!”. (Księga Jozuego 6:16)

W murze nie pojawiło się ani jedno pęknięcie, nie odpadła ani jedna cegła. „Wojsko wzniosło więc okrzyk! Zagrały rogi! Lud usłyszał dźwięk. Wzniósł potężny głos. Mur padł! Wojownicy ruszyli przed siebie – i zdobyli miasto!”. (Księga Jozuego 6:20)

Sekret zwycięstwa leżał w tym okrzyku wiary, który śmiało ogłaszał obiecane zwycięstwo, oparte na autorytecie Bożego Słowa – tylko i wyłącznie! Kiedy żywa wiara ośmiela się wierzyć Bogu tak bardzo, że zaczyna działać – to wtedy coś musi się wydarzyć.

(fragment rozdziału 6)

Kathryn Kuhlman

(1907-1976) – w wieku 14 lat powierzyła swoje życie Jezusowi Chrystusowi i od tamtej pory jej życie odmieniło się na zawsze. Zrozumiała, że Bóg nadal działa w życiu ludzi za pośrednictwem Ducha Świętego i że wciąż ma moc odpowiadać na modlitwy, uzdrawiać i uwalniać od problemów. Z czasem Kathryn stała się znana jako „ewangelistka z darem uzdrawiania”. Otrzymywała zaproszenia do prowadzenia spotkań na całym świecie, a jej programy radiowe docierały do setek tysięcy odbiorców. Szacuje się, że ponad 100 milionów ludzi słyszało jej przesłania o Bożej miłości i mocy Ducha Świętego. Po latach została uznana za jedną z kluczowych postaci w Kościele XX wieku, i wraz z kilkunastoma innymi usługującymi za „Bożego generała”.

Dane techniczne

Tytuł: Wierzę w cuda
Autor: Kathryn Kuhlman
Wydawca: Wydawnictwo AF

Sędzia Samuel A. Wiss napisał o niej:

Od początku jej ewangelizacyjnej pracy, misją Kathryn Kuhlman było niesienie pomocy tym, którzy pragną znaleźć Jezusa Chrystusa i od samego początku tematem jej wszystkich kazań była wiara.

W stanie Pensylwania członkowie jej kongregacji zaczęli zgłaszać spontaniczne przypadki uzdrowienia, jakie dokonały się podczas jej nabożeństw. W miarę, jak liczba uzdrowień wzrastała, ta ordynowana na duchownego w Kościele baptystów kobieta zaczęła nauczać na temat uzdrowienia dokonanego dzięki działaniu Bożej mocy. Tak rozpoczęły się znane dzisiaj nabożeństwa z modlitwą o cuda i wyjątkowa służba, która ma wpływ na tysiące ludzi.

Rok później panna Kuhlman przeprowadziła się do Pittsburgha. Fakt, że pozostaje w jednym miejscu przez tak wiele lat i że jej służba przetrwała falę krytyki, która jest udziałem wszystkich ewangelistów, jest chlubnym dowodem jej prawego serca. Pytana o to, dlaczego nie rozszerza swojego wpływu poprzez podróżowanie, odpowiada: „Moim celem jest zbawienie dusz, a moim szczególnym powołaniem jest ukazywanie dowodów mocy Bożej. Czuję, że mogę osiągnąć to bardziej skutecznie pozostając w jednym miejscu, gdzie mogę lepiej opiekować się ludźmi i nalegać by ci, którzy ogłosili swoje uzdrowienie, dostarczali medycznych dowodów”. Nacisk na dowody naukowe potwierdzające zaistniałe cuda nie tylko przyczynił się do pogłębienia wiarygodności jej służby, ale także do rozprzestrzenienia się duchowego uzdrowienia gdziekolwiek dotarło jej przesłanie.

SAMUEL A. WEISS
Sędzia Sądu Powszechnego
Stanu Alabama dla dystryktu Allegheny County oraz były członek Kongresu Stanów Zjednoczonych Ameryki

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker