Ze świata

Na Ukrainie brakuje Biblii, niektórzy „po raz pierwszy” słyszą jej przesłanie

Biblia

Pragnienie nadziei i rosnąca niepewność staje się na Ukrainie tak powszechna, że przynajmniej w jednym chrześcijańskim sklepie zabrakło Biblii.

Robert L. Briggs, prezes i dyrektor naczelny American Bible Society, w komentarzu dla Christianity Today z czwartku 24 lutego wyjaśnia, jak chrześcijanie na Ukrainie reagują na rosyjski kryzys.

„Gdy ludzie zmagają się z nieznanym, wielu po raz pierwszy styka się z przesłaniem Biblii” – napisał Briggs. „Według [Anatolija Raychynetsa, zastępcy sekretarza generalnego Ukrainian Bible Society], księża i pastorzy w ciągu ostatnich tygodni tłumnie przyjeżdżają do sklepu Bible Society w Kijowie, by kupować Biblie”.

Sytuacja jest tak intensywna, że w sklepie podobno brakuje Biblii. Raychynets powiedział, że ich największym wyzwaniem jest teraz zdobycie dostatecznej liczby egzemplarzy Pisma, by zaspokoić popyt.

„Potrzebujemy więcej Biblii” – mówi.

Raychynets ujawnił też inny ważny, pokrzepiający szczegół związany z jego relacją z chrześcijańskimi liderami w Rosji, mówiąc o wzajemnej komunikacji i zjednoczeniu w Chrystusie.

W świecie tak toksycznych podziałów i napięć, które powodują jednoczenie się stron przeciwnych, to mocne świadectwo owocu Ewangelii w ludzkim życiu.

„Rozmawiamy z naszymi kolegami w Rosji” – powiedział Raychynets. „My, liderzy kościoła, rozmawiamy jeden z drugim i modlimy się razem. Jesteśmy zjednoczeni w Panu”.

Jak donosiło wcześniej Faithwire, wiara Ukraińców jest godna podziwu.

W tym tygodniu [pod koniec lutego], CNN uchwyciło wzruszającą chwilę, w której Ukraińcy klęczą razem w modlitwie. Raychynets mówił też o chrześcijanach i Żydach, którzy wspólnie modlili się o swoją trudną sytuację słowami Psalmu 31.

„Dla mnie jako pastora, ten psalm… cóż, teraz czytam go inaczej, bo mówi o naszej obecnej sytuacji na Ukrainie” – powiedział Raychynets w rozmowie z Eternity News. „Ta starożytna modlitwa, napisana kilka tysięcy lat temu, teraz jest tak bardzo żywa”.

Nie przestawajmy zwracać się do Boga w imieniu narodu ukraińskiego. Arcybiskup Canterbury, Justin Welby, zaprasza cały świat do wspólnej modlitwy, którą poprowadzi w najbliższą niedzielę.

Autor: Billy Hallowell, Faithwire

Źródło: CBN News

Podobne: Chrześcijanie z Ukrainy mówią: europejskie kraje muszą być gotowe na przyjęcie uchodźców

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button