Ze świata

Wiadomości z Izraela (24.06.2016)

Wiadomości z IzraelaŻONA STRZELCA Z ORLANDO POSZUKIWANA – Mężczyzna, który w nocnym klubie dla pedałów 12 czerwca zastrzelił 49 osób był raczej pewny swojej śmierci. Omar Mateen, 29, upoważnił swoją żonę Noor Salman, 30 do pobrania wysokiego odszkodowania w razie jego śmierci i dysponowania jego kontami. Teraz Salman opuściła okolicę gdzie ostatnio mieszkali. „Nie mieszka już tutaj”, powiedział ojciec Omara Mateensa, Sedduque w swoim domu na Florydzie reporterom 20 czerwca. Salman według doniesień mieszkała w domu jej męża w Fort Pierce na Florydzie, także podczas ataku na klub. Według urzędników para żyła od swojego ślubu w roku 2013 nie daleko od swojego teścia. Nie ma przesłanek na życie w rozłące pary, czy też w separacji. Oboje mają wspólnego 3 letniego syna. Początkowo Salman współpracowała z FBI. Zameldowała, że jej mąż chce zaatakować klub nocny i próbowała go od tego odwieźć. Podczas zamachu oboje wysyłali sobie SMS-y. Salman wielokrotnie próbowała do niego się dodzwonić kiedy media podały informacje o zamachu, ale nie było to już możliwe. Przez SMS Mateen pytał żonę, czy widziała wiadomości. Odpisała mu, że go kocha. Specjalne grono prawników sprawdza, czy można ją oskarżyć, ponieważ nie wyjawiła policji planów męża. A na domiar złego, amerykańska minister sprawiedliwości Loretta Lynch stwierdziła, że nie wie czy Salaman już opuściła terytorium USA, czy jeszcze nie. (CNN) Jak to może być, że Salman żona Omara Mateena, który zabił 49 osób nie otrzymała nawet aresztu domowego? Wiedziała wcześniej o morderczych planach swego męża a nawet rozważała z nim czy nie lepszym miejscem zamachu byłby Dinseyland. Jak można opisać nieefektywność urzędników? Skandaliczne, szokujące, straszliwe, złe?

CZOŁOWI ŻYDZI Z CAŁEGO ŚWIATA SĄ PO STRONIE ŻYDÓW FRANCUSKICH – Czołowi przedstawiciele gmin żydowskich na całym świecie rozpoczęli kampanię bez precedensu, by wyrazić swoją solidarność Żydom we Francji. Przywództwo żydowskiego urzędu imigracyjnego zostało zaproszone po raz pierwszy do Paryża. Zwykle urząd wzywa Żydów do uciekania przed atakami antysemickimi do Izraela. Decyzja by spotkanie odbyło się w Paryżu ma sygnalizować Żydom solidarność. „Podczas tego spotkania z udziałem setki żydowskich osobistości z całego świata chcemy wyrazić solidarność z Żydami we Francji” – powiedział Szarański. „Urząd imigracyjny nadal będzie wspierał francuskich Żydów, którzy chcieliby wrócić do swojej ojczyzny i będzie czynił wszystko co w jego mocy by wzmocnić Żydów mieszkających we Francji i by czuli się bezpieczni.” Żydowska gmina we Francji jest druga co do wielkości na świecie, a w kwestii wyjazdów do Izraela na pierwszym miejscu. W ostatnich latach do Izraela wyemigrowały 33.000 francuskich Żydów. Tylko w samym 2015 roku było to 7.800 osób. (Arutz 7) Proszę módlcie się o nas i pomagajcie nam. My sami z Wizji dla Izraela wspomagamy przybyszy. Kiedy przyjeżdżają potrzebują wszystkiego oprócz rzeczy codziennego użytku, jak meble, urządzenia kuchenne, ubrania, żywność i wiele innych. Cenimy wasze datki. – Mateusz 25,50

ABBAS: „ZATRZYMAJCIE GLOBALNY TERROR KOŃCZĄC OKUPACJE PALESTYNY“ – W czwartek 23 czerwca tzw. przewodniczący autonomii palestyńskiej (PA) Mahmud Abbas stwierdził, że globalny terror mógłby wygasnąć gdyby rozwiązany został konflikt arabsko-izraelski. Jednocześnie potępił wszystkie formy przemocy. „Jesteśmy przeciwni wszelkiemu terrorowi, nie ważne jakiego rodzaju, czy kto go stosuje” – perorował w parlamencie europejskim w Brukseli. Abbas powiedział, że Arabowie stoją w walce z terrorem po stronie Europejczyków. Otrzymał za swoje wypowiedzi ogromny aplauz lewicowych polityków. „By przezwyciężyć terror musi skończyć się izraelska „okupacja” a my stworzymy państwo „palestyńskie” i to z granicami z 1967 roku i Jerozolimą jako stolicą.” Ci wszyscy którzy dokonują zamachów w imię jakiejś religii wykorzystują brak rozwiązania dwóch państw jako usprawiedliwienia. Dalej Abbas tłumaczył, że kiedy okupacja zostanie zakończona odpadnie kwestia usprawiedliwiania zamachów; ekstremizm i terror zakończą się. „Nie będzie terroru ani na Bliskim Wschodzie, ani na całym świecie” – stwierdził Abbas. W swoim przemówieniu Abbas nie wspomniał słowem o arabskim terrorze wobec Izraela, ani o ostatniej strzelaninie w Tel Avivie, gdzie tzw. palestyńscy Arabowie zestrzelili czterech Izraelczyków. Oskarżył za to Izrael o masakrowanie Arabów i inne okrutności wobec jego ludu. Uważa on, że ekstremistyczni Rabini wspomagali Izraela w zatruwaniu arabskich źródeł wody. „Nasza historia to jest nieprzerwane istnienie na tych terenach od początku ludzkości. Pokój jest w interesie każdego i wy, Izraelczycy jako nasi sąsiedzi też tak myślicie”..“ (Jerusalem Post) Przemówienie przewodniczącego PA Mahmuda Abbasa składało się wyłącznie z samych kłamstw. Faktem jest, że w podręcznikach PA uczone są dzieci nienawiści do narodu żydowskiego. Dzieciom przekazuje się jaką radość bądą mieć, gdy Żydzi przestaną istnieć. W programach dziecięcych PA Izrael określany jest zawsze jako wróg, który przy pomocy Dżihadu musi zostać unicestwiony. Regularnie czołowi przedstawiciele PA wywyższają jako bohaterów tych, którzy dokonali mordów w Izraelu; poświęcone są im place i ulice. Arabskie rodziny i sami rodzice terrorystów świętują śmierć swoich dzieci. * Proszę abyście się modlili o to by Arabowie i wszyscy czołowi politycy na całym świecie z rozumieli, że Izrael nigdy nie zgodzi się z powodu obcych planów wycofać do granic sprzed 1967 roku. Byłoby to idiotyczne. Od dłuższego czasu czołowi politycy izraelscy i przedstawiciele armii odrzucają takie rozwiązanie. Dla państwa żydowskiego oznaczałoby to samobójstwo.

BELGIJSKIE DZWONY ZAGRAŁY HYMN IZRAELA NA CZEŚĆ PREZYDENTA RIVLINA – Jeden z największych kościołów katolickich w Belgii z okazji wizyty izraelskiego prezydenta Reuvena Rivlina zaintonował izraelski hymn. Było to pierwszy raz kiedy Ha Tikva zabrzmiała w majestatycznej katedrze w Antwerpii, na co Rivlin do burmistrza miasta Bart De Wevera wykrzyknął: „To doprawdy powitanie!” Rivlin od 29 czerwca przebywał 4 dni w Belgii odwiedzając różne instytucje europejskie. Podczas swojej wizyty wspominał wielokrotnie zamachy w Belgii, który przez islamskich terrorystów kosztował życie 32 osoby. „Dzisiaj wiemy, że istnieje związek między antysemityzmem przeciw Żydom, a zamachami terrorystycznymi gdzie mordowani są niewinni ludzie różnych wyznań” – stwierdził Rivlin na końcu spotkania z belgijskim premierem Charlesem Michelem w Brukseli. „Nie możemy długo czekać aż antysemityzm zaowocuje terrorem. Musimy temu przeciwdziałać od początku!“ (Arutz 7)

SUKKOT 2016 W IZRAELU – Bądź z nami na święcie namiotów od 18 do 20 października na ulicy jafskiej (Jaffa Street 97) w Jerozolimie. Będziemy razem wywyższać Pana i dziękować za Jego dobroć i zaopatrzenie. Będzie wywyższanie pana i liturgiczne tańce. Do mówców należeć będą pastor Allen Jackson, pastor Alistair Scott (UK), Rev. James Boateng (UK), Lee Behnken, David Herzog, Malcolm Hedding, Paul Clark oraz Barry i Batya Segal – obok innych osobistości i mówców, o których poinformujemy jeszcze później. Meldować się można internetowo: http://www.eventbrite.com/e/succot-celebration-2016-tickets-20928364301 lub

WIZJA DLA IZRAELA POTRZEBUJE PILNIE WASZEJ POMOCY – Ofiary terroru w Izraelu muszą często miesiącami przechodzić rehabilitację w specjalnych klinikach, tracą pracę, cierpią na traumatyczne przeżycia. To też wpływa na ich rodziny. Poza służbą dla biednych, dzieci, seniorów i resztek tych którzy przeżyli Holokaust, Wizja dla Izraela pomaga też ofiarom terroru i ich rodzinom. Nasze konto na datki:

Niemcy: Vision für Israel e.V.
Stadtsparkasse München
BIC (Swift-Adresse): SSKMDEMMXXX
IBAN: DE27 7015 0000 1002 9131 41

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.