Ze świata

Wiadomości z Izraela (18.11.2016)

Wiadomości z IzraelaZGROMADZENIE PRZECIW BDS – Izraelski ambasador ONZ Danny Danon zwołał ostatniej środy 16 listopada w Nowojorskiej siedzibie ONZ specjalne posiedzenie pod tytułem „Prawnicy Przeciw BDS”. Udział w nim wzięły setki fachowców i naukowców, by dyskutować o środkach prawnych przeciw antyizraelskiemu ruchowi BDS i budowie sieci proizraelskich prawników, by mogli walczyć z próbami BDS zdelegalizowania państwa Izrael. Na konferencji ma więc powstać praktyczne narzędzie do unicestwiania na całym świecie praktyk BDS. „BDS jest niebezpieczne. To globalny ruch o wielu filiach lokalnych” – stwierdził Danon. „W maju 2016 odbyliśmy wielką konferencję w siedzibie ONZ gdzie podjęto decyzję zwalczania BDS ze wszystkich stron. W tym przypadku skoncentrowaliśmy się na prawnej stronie zagadnienia. W wielu krajach jak np. w USA pracujemy nad projektami prawnymi przeciw BDS, by po prostu bojkotowanie Izraela było nielegalne” – kontynuował Danon. „Moim zdaniem wygrać będziemy mogli tylko gdy sądy, rządy i studenci będą współpracować w ramach uniwersyteckich”. Według Danona widać już pierwsze owoce tych starań: „Jeszcze nie odnieśliśmy zwycięstwa, na to jest jeszcze za wcześnie, ale widzę zdecydowaną zmianę”. (Ynet)

AKTYWIŚCI BDS OGŁUPIAJĄ PRZYSZŁE POKOLENIA PRZYWÓDCÓW – Zwolennicy BDS wprawdzie nie byli w stanie doprowadzić do bojkotu żydowskiego państwa na amerykańskich uniwersytetach, ale uczą przyszłe kadry przywódcze czegoś całkowicie kłamliwego o konflikcie arabsko-izraelskim, przed czym w środę 16.11 ostrzegł Alan Dershowitz znany na świecie ekspert prawa. „Musimy wzmocnić nasze wysiłki uświadamiające opinię publiczną i musimy spowodować, poprzez sieci społecznościowe i docentów, by twierdzenia BDS we wszystkich szkołach zostały odrzucone. W innym przypadku przegramy walkę o serca i umysły dzisiejszych studentów, chociażbyśmy wygrali samą walkę z programem BDS. Studenci powinni wiedzieć jakie cele przyświecają BDS. „Ich hasłem jest ‘palestyna ma być wolna, od rzeki do morza’. Nie chcą oni by istniało państwo żydowskie dla narodu żydowskiego. Nie zadowolą się z czymś mniejszym. Ogłupiają studentów w szkołach wyższych udając, że chodzi im o zakończenie „okupacji”. Ale kiedy się ich przyciśnie przyznają, że chcą unicestwienia państwa Izrael. (Algemeiner)

PARYSKA KONFERENCJA POKOJOWA – Oto jest kilka, ale nie wszystkie powody, dla których Izrael nie jest zainteresowany organizowaną we Francji konferencją pokojową. Faza 1 planu pokojowego zakłada koegzystencję dwu państw i ona zakłada uznanie przez Arabów prawa Izraela do istnienia, rezygnacji z terroru wobec Żydów, rozwiązanie organizacji terrorystycznych i zaprzestanie wychowywania do nienawiści w szkołach i mediach. Żadnego z tych warunków PA nie wypełniła. Faktem jest, że nadal w szkołach arabskich w PA uczona jest nienawiść do Żydów, a dzieci już się cieszą, że pewnego dnia zniszczą Izrael całkowicie. W programach TV dla dzieci Izrael przedstawiany jest zawsze jako wróg, którego trzeba zwalczyć dżihadem. Przywódcy PA wychwalają kolejnych terrorystów, którzy przeprowadzali ataki na Izrael. Place i ulice nazywają imionami morderców. Podobnie świętują rodziny arabskie śmierć swoich samobójców „męczenników”. (JNN) Proszę módlcie się, żeby politycy PA i na całym świecie zrozumieli, że Izrael nie porozumie się z tzw. Palestyńczykami dopóki nie zostanie przez nich uznany i nie przestanie dalszego podżegania do nienawiści do Żydów. „Mój lud chcieliby łatwo od nieszczęść wybawić, wołając na wsze strony: Pokój, pokój! Lecz wciąż nie ma pokoju“ – Jeremiasz 6,14

81 % WSZYSTKICH CHRZEŚCIJAN EWANGELIKALNYCH GŁOSOWAŁO NA TRUMPA – Donald Trump zwyciężył w wyborach dzięki m.in. głosami chrześcijan ewangelicznych zdobywając 81% z nich, co pokazuje jak wielka jest nadzieja na dobre rządy. „Inaczej niż pozostali kandydaci, którzy trzymali się z boku tej grupy wyborców, on ich zaakceptował i zbliżył się do nich, za co został sowicie nagrodzony“ – stwierdził Ralph Reed przewodniczący koalicji Wiara i Wolność. „To wygląda na dziwną kolaborację, bo kandydat jest po raz trzeci żonaty i często był krytykowany za grubiańskie zachowanie. Jeśli chodzi o sukces Trumpa nie chodzi o poparcie konserwatywnych wartości; chciał on przekonać wyborców, że jest w stanie urzeczywistnić ich postulaty. Nigdy nie poddali się iluzji że Donald Trump jest jednym z nich” – stwierdził Reed. Wszystko czego żądali, to żeby miał taki program jaki przedstawiał i żeby chciał za to walczyć. W obu tych punktach przekonał ich”. Carol Swayze, ewangeliczna chrześcijanka z przedmieść Atlanty powiedziała: „Nikt nie myśli, że jest święty i nie wybieramy też naczelnego pastora. Głosujemy na prezydenta, który pod wieloma aspektami jest managerem. Mam nadzieję, że dla wielu z nas ważna jest nietykalność nienarodzonego życia. Byliśmy przekonani, że Trump był rzetelny w tej kwestii, zaraz potem chodziło nam o wybór sędziów. „Wybieram nie tyle pewnego kandydata, co partię i jej program” – stwierdził dr Michael Youssef, który posiada radia na całym świecie i telewizję chrześcijańską. „Jestem za życiem i dlatego wierzę, że ktoś kto wybiera kandydata popierającego aborcję jest wspólnikiem zła”. Aktor Hollywod Kirk Cameron jeden z najbardziej znakomitych ewangelicznych chrześcijan, zgadza się z tą opinią i uważa, że ten blok wyborczy jest bardzo ważny. „Wybory nie były ostatnią godziną ewangelicznie wierzących w Ameryce, ale może nawet najlepszą” – powiedział Cameron. (Fox)

DOSTAWY BRONI Z ROSJI DO IRANU ZA 9,4 MLD. EURO– Rosja i Iran pertraktują dostawy broni za 9,4 mld Euro po tym jak Rosja wysłała do Teheranu rakiety S-300 systemu obrony. Informacji udzielił Viktor Ozerov, szef komitetu obrony i bezpieczeństwa rosyjskiej Dumy. Powiedział też, że do dostaw należą też czołgi Typu 90, systemy artyleryjskie i samoloty. Ozerov podkreślił, że systemy broni należł do tych, które według ONZ do października 2020 wolno dostarczać. (RT News)

PRZEDŁUŻENIE SANKCJI – 15 listopada 2016 w Izbie Reprezentantów 419 parlamentarzystów głosowało za przedłużeniem sankcji dla Iranu na kolejne 10 lat, by upewnić się czy Iran utrzymuje postanowienia międzynarodowej umowy. Zgodnie z dealem wiele ograniczeń handlowych miało być zniesionych pod warunkiem, że Iran zapewni, że programy atomowe wykorzysta tylko do celów pokojowych. W porozumieniu była jednak zawarta możliwość ponownego zastosowania sankcji w przypadku złamania jego warunków. (New York Times)

HAMAS GROZI TEL AVIVOWI – Grupa terrorystyczna Hamas nadal się zbroi, o czym zapewnił wysoki rangą przedstawiciel organizacji. Posiada obecnie ogromne ilości rakiet dalekiego zasięgu, które mogą powodować chaos na dużym obszarze Izraela. Rzecznik bandytów zapewnił, że grupa posiada setki tysięcy rakiet, które mogą wysadzić Tel Aviv w powietrze i osiągnąć mogą też dalej odległe cele. Powiedział coś jeszcze o dwóch poległych żołnierzach IDF Hadarze Goldinie i Oronie Shaulu, których ciał Hamas nie oddał od 2014 roku. Nie przesłano ich szczątków, chyba że Izrael przystanie na warunki ustalane przez bandytów. Hamas jest pewien, że korzystne dla niego porozumienie w końcu zostanie podpisane. [Zapewne chodzi o wymianę na bandytów z więzień – przyp. MWN] (Arutz-7) Proszę módlcie się o przekazanie szczątków obydwu żołnierzy Hadara Goldina i Orona Shaula pogrążonym w żałobie rodzinom. W kwestii gróźb dla Tel Avivu, módlcie się zgodnie z pismem: „ Odpowiedział na to król izraelski: „Powiedzcie mu, że ten, który dopiero dobywa swojej broni, nie powinien się przechwalać tak jak ten, który już składa broń po [zwycięskiej] walce.! – 1. Król. 20,11

TRUMP MÓGŁBY ZMNIEJSZYĆ SZANSE W KONFERENCJI POKOJOWEJ – W wywiadzie dla mediów izraelskich prezydent Francji François Hollande o planowanej na grudzień konferencji pokojowej uważa, że po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta USA szanse konferencji są zagrożone. „Szanse na konferencją pokojową w Paryżu nie są duże” – stwierdził Hollande. „Problemem jest nie tylko to, że konferencja może się nie odbyć. Jeśli Trump będzie trwał przy swoim zdaniu społeczność międzynarodowa nie będzie w stanie poprzeć tej konferencji. W tym przypadku zagrożony będzie cały proces pokojowy”. Przed wyborami Izrael obawiał się dwóch sytuacji: po pierwsze, że stara administracja USA weźmie udział w kontrowersyjnej konferencji, z drugiej, że Obama w ostatniej chwili nie będzie głosować w ONZ przeciw rezolucji antyizraelskiej. Po wygranej Trumpa obawy te stały się zbędne.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
Barry, Batya i zespół VfI

Copyright © 2009-2016 Vision for Israel

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker