Ze świata

Wiadomości z Izraela (10.08.12)

TERRORYŚCI ZABIJAJĄ 16 EGIPSKICH ŻOŁNIERZY – Podczas ataku na posterunek policji na granicy Izraela z Egiptem terroryści zabili 16 egipskich policjantów a siedem ranili. Potem zrabowali dwa samochody wojskowe i próbowali przedrzeć się przez granicę do państwa żydowskiego. Jeden z porwanych izraelskich samochodów spalił się; inny eksplodował na granicy. Żołnierze IDF (armii izraelskiej) nie odnieśli obrażeń, nikogo też nie uprowadzono. Oprócz ataków na egipskie posterunki i nielegalnych prób wdarcia się na terytorium izraelskie doszło do trwałego ostrzeliwania południowego Izraela dziesiątkami rakiet i pocisków artyleryjskich. Nie było rannych. Ataki rakietowe miały być może odwrócić uwagę od planowanych ataków na granicy. (Arutz-7)

500 KG MATERIAŁU WYBUCHOWEGO W SAMOCHODZIE – Jeden z samochodów użytych w niedzielę podczas ataku terrorystycznego w pobliżu granicy Egiptu, Izraela i Gazy był wypełniony materiałami wybuchowymi; eksplodował on na przejściu granicznym. Drugiemu samochodowi udało się dotrzeć do terytorium izraelskiego. Początkowo terroryści zamierzali ciężarówką wypełnioną materiałami wybuchowymi dostać się do izraelskiego miasta w pobliżu granicy. Przed ciężarówką miało iść wielu zamachowców samobójców z pasami z dynamitem. Ciężarówka spowodowała tylko dziurę w płocie granicznym; samobójcy jednak realizowali swój plan i wdarli się razem z terrorystami do Izraela. Zostali jednak zlikwidowani przez IDF. Egipt po ataku nie wzmocnił jednak posterunków wojskowych przy granicy. Przedstawiciele IDF otrzymali w piątek informacje o planach zamachu. Izrael przesłał dalej do Egiptu informacje ostrzegające, ale Egipt nie zareagował stosownie do sytuacji. (INN)

BARAK CHWALIŁ IDF I SCHIN BET ZA UDAREMNIENIE ATAKU – Izraelski minister obrony Ehud Barak chwalił IDF i Shin Bet, izraelski wywiad za to, że udaremnili atak terrorystyczny w niedzielę wieczorem koło Kerem Szalom. „IDF pomogli agentom z Szin Bet; wykazali czujność, mądrość i elastyczność w działaniu i udaremnili taki atak, w którym mogło być bardzo dużo ofiar”- stwierdził Barak. (INN) Udaremnienie zamachu terrorystycznego przeciw Izraelowi w niedzielę i staranność w ochronie granicy to efekt wysłuchanych modlitw. Proszę módlcie się nadal za pracowników wywiadu i armii, którzy strzegą kraju. Oby byli czujni i z sukcesem reagowali we wszystkich nagłych przypadkach.

SYRYJSCY REBELIANCI KONTROLUJĄ 60% NAJWIĘKSZEGO MIASTA KRAJU – W zeszłą sobotę oddziały opozycji podały, że rozciągnęły kontrolę na 60% miasta Aleppo. Według doniesień Wolna Armia Syryjska przejęła rządowe stacje radiowe i telewizyjne nadające w północnej części kraju i w największym mieście. Rebelianci wycofali się z powodów taktycznych a rozgłośnie wyłączyli. Trwające walki toczą się w pobliżu ważnych strategicznie miejsc jak np. kompleks budynków rządowych. Jeden z oficerów rebeliantów Hussam Abu Mohammed powiedział, że rebelianci musieli się wycofać, ponieważ nie posiadają broni przeciw helikopterom i lotnictwu. Inny z oficerów donosił, że w ostatnich dniach do Syrii weszło tysiące irańskich żołnierzy by pomóc reżymowi. Oddziały rządowe i rebelianckie walczą o Aleppo już ponad tydzień, przy czym żadna ze stron nie zyskała przewagi. Walki te mogą stanowić jednak punkt zwrotny w trwającej 17 miesięcy wojnie. Polityczne turbulencje w Syriii nie przyniosą pożytku syryjskim mieszkańcom, w tym chrześcijanom, którzy są mniejszością. Syryjska opozycja, podobnie jak oddziały rządowe za nic mają sobie życie ludzkie i wolność Syryjczyków, zwłaszcza, jeśli odnosi się to do chrześcijan i innych mniejszości, które nie należą do 25% mniejszości sunnickiej. Proszę módlcie się do Boga miłościwego. Oby ochronił niewinnych ludzi i dał schronienie zwłaszcza dzieciom w tych niepokojach. Proszą módlcie się, by żywność i inne rzeczy codziennego użytku trafiły do potrzebujących.

TERRORYŚCI I EGIPSKI PREZYDENT MAJĄ IDENTYCZNE CELE– Były ambasador Izraela w Egipcie Tzvi Mazel powiedział we wtorek, że nie wierzy, by egipski rząd podjął jakieś radykalne kroki przeciw terrorystom aktywnym na Synaju. „Nie możemy zapominać, że ci którzy teraz rządzą Egiptem, Mohamed Morsi, należą do Bractwa Muzułmańskiego”- wyjaśnił. „Bractwo Muzułmańskie jest ugrupowaniem, które położyło fundamenty pod radykalny Islam i muzułmański terror. Bractwo Muzułmańskie rozwinęło teorię, dążącą do powrotu „starych dobrych czasów” proroka Mahometa i mocarstwa muzułmańskiego, choćby z zastosowaniem przemocy. Muzułmańskie „prawo” miałoby być konstytucją powszechnie obowiązującą i Bractwo chce pracować nad tym, by zdobyć cały świat. Terroryści, którzy przybyli z Synaju byli szkoleni z fanatycznymi teoriami Bractwa Muzułmańskiego” – powiedział Mazel i dodał: „Morsi i terroryści, którzy dokonali zamachu dzielą tę samą ideologię i mają ten sam cel – mianowicie wcisnąć islam całemu Bliskiemu Wschodowi i całemu światu.” (INN)

SOMALIJSKI KOMIK ŻARTOWAŁ Z ISLAMISTÓW I ZOSTAŁ ZA TO ZASTRZELONY– Jeden z najbardziej ulubionych komików Somalii, który ważył się naśmiewać z terrorystów, za to, że piorą mózgi dzieci i zabijają mieszkańców, został w ostatni czwartek zastrzelony. Abdi Jeylani Malaq, alias Marshale, który pracował też jako dziennikarz został zabity przez dwóch mężczyzn, kiedy wracał z rozgłośni, gdzie pracował jako producent i autor. Na początku nie było jasne kto stoi za morderstwem, ale Malaq (43) już wcześniej dostawał ostrzeżenia od al-Shabab, grupy terrorystycznej powiązanej z Al-Kaidą. Malaq był siódmym żurnalistą zamordowanym w Somalii w tym roku; wydaje się, że chodzi o celowy mord. (Fox News)

ŻYDOWSCY WIOŚLARZE Z NOWEJ ZELANDII WYGRALI OLIMPIJSKIE ZŁOTO – Nowa Zelandia zdobyła na olimpiadzie w Londynie swój pierwszy złoty medal, kiedy Nathan Cohen i Joseph Sullivan zajęli pierwsze miejsce w dwójkach wioślarskich. Cohen, Żyd już w 2010 i 2011 roku zdobywał mistrzostwa świata w dwójkach. (Haaretz)

ŻYDOWSKA GIMNASTYCZKA WYGRAŁA ZŁOTO – Gimnastyczka Alexandra Raisman zwyciężyła we wtorek w zawodach olimpijskich na macie. Amerykanka Raisman jest Żydowką. Dostała się na czołówki gazet, bo ćwiczyła do muzyki słynnej izraelskiej pieśni Hava Nagila. (Ynet)

BRYTYJSKI BANK MIAŁ WYPRAĆ POCHODZĄCE Z IRANU 200 MRD EURO – Jednemu z brytyjskich banków zarzuca się, że między 2001 i 2007 kolaborował z rządem Iranu i „wyprał” około 200 miliardów Euro. W ten sposób uczynił system finansowy USA dostępnym dla terrorystów, jak określił to Benjamin Lawsky, inspektor służb finansowych stanu Nowy Jork. Zażądał odpowiedzi na jego pytania w rezydującym w Londynie Standard Chartered Bank. Już wcześniej toczyło się śledztwo przy jednej z transakcji gdzie skasowano dane identyfikujące kontrahentów. Bank kontaktował się z irańskimi klientami by przetransferować w prawie 60.000 przypadkach różne płatności w dolarach poprzez Nowojorki oddział banku, ale dopiero na wcześniejsze zarządzenie „usunięcia informacji z formularzy transakcji, które mogłyby służyć identyfikacji kraju i właściciela kont”. Transakcje przyniosły bankowi miliony dolarów opłat transakcyjnych i to w czasach gdy takie operacje są ograniczane. (AP) „Pogoń za pieniądzem jest bowiem korzeniem wszelakiego zła.” – 1. Tymoteusz 6,10

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
Barry, Batya i zespół VfI
tłum z niem. MWN

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button