Ze świata

Wiadomości z Izraela (09.09.2016)

Wiadomości z IzraelaNAJNOWSZY CUD W IZRAELU – W tym tygodniu ze szpitala wyszło „Dziecko Aaron“ – żywy cud. To jest wcześniak najmłodszy, który przeżył. Aaron urodził się w kwietniu 2016 roku w 22 tygodniu ciąży ważąc zaledwie 635 g. Został zarejestrowany, zaopatrzony medycznie – dzięki błędowi rachunkowemu. Myślano, że urodził się w 23 tygodniu, co powoduje, że pomoc medyczna przysługuje mu automatycznie. Izraelskie szpitale nie przyjmują na intensywną terapię dzieci, które urodziły się w 22 tygodniu ciąży albo wcześniej. Według badań opublikowanych w 2015 roku w Journal Of Medicine przeżywa bardzo niewielu wcześniaków 22 tygodniowych bez intensywnej opieki. Z 78 dzieci przeżyto tylko 18 mimo intensywnej opieki, z czego tylko 7 z nich nie miało ani lekkich czy dużych uszkodzeń. Matka Aarona powiedziała: „Modliłam się, żeby był silny i żeby walczył. Zeszłam do niego i powiedziałam do niego: ‘bądź silny. Mama i tata kochają cię’”. Podczas wypisywania lekarzy zaświadczyli, że jest zdrowy i żywotny. (Kehila News)

ARCHEOLODZY RESTAURUJĄ STARE KAFLE Z DRUGIEJ ŚWIĄTYNI – Po raz pierwszy od zburzenia przez Rzymian przed 2.000 laty archeolodzy 6 września ogłosili, że odrestaurowali wiele płytek z dziedzińca drugiej świątyni. Według dr Gabriela Barkaya i Zachi Dviry. współtwórców projektu Wzgórza Świątynne tego rodzaju restauracja nie miała jeszcze miejsca. „Królewskie wzory zdobiły dziedziniec świątyni, kiedy rządził król Herod między 37 a 4 rokiem przed Chrystusem” – wyjaśnił Barkay. „Te mozaiki mogą dać nam wyobrażenie o wielkim przepychu świątyni. Ten sposób zdobienia podłogi nazywamy „opus sectile” (mozaika z kamiennych przycinanych płytek) i jest dosyć drogi. Uważany był za lepszy od zwykłej mozaiki” – stwierdził Frankie Snyder. „Poszczególne segmenty był tak dopasowane, że między nie nie wszedłby ostry nóż” – dodał. W związku ze świątynią zbudowaną przez Heroda – stwierdził Snyder – czytamy w Talmudzie: „Kto nie widział budowli Heroda nie widział nigdy w życiu pięknej budowli”. Dalej jeszcze wyjaśnia: „Nawet jeśli może nie zasłużyliśmy by widzieć świątynię w całej jej okazałości, to dzięki temu odkryciu i restauracji tych wyjątkowych płytek możemy ją lepiej rozumieć i szanować fakt jaką była druga świątynia już choćby przez ten jeden szczegół”. Od zapoczątkowania programu w 2004 roku, 200.000 ochotników , z krajów z całego świata pracowało przy odsiewaniu znaleziska. W całej wcześniejszej historii archeologii takiej akcji jeszcze nie było. Odrestaurowane płytki pokazane będą w tym miesiącu na 17 corocznej konferencji w Centrum Archeologii w Mieście Dawida. (Jerusalem Post) W piśmie o Izraelu jest napisane, że lud Boży czci jego kamienie i smuci się nad jego ruinami ( Psalm 102,15). Te biblijne słowa potwierdzane są ciągle przez trwające odkrycia i prace archeologów i na światło dzienne wychodzą spod ziemi fragmenty historii. Dowodzą one prawdziwości opowiadań biblijnych.

SOWIECKIE DOKUMENTY POKAZUJĄ, ŻE MAHMUD ABBAS BYŁ CZŁOWIEKIEM KGB – Przewodniczący tzw. autonomii palestyńskiej (PA) Mahmud Abbas był w latach 80 tych sowieckim szpiegiem w Damaszku. Informację tę podała izraelska TV Channel 1 w środę 7 września i cytując informacje z dokumentów przeszmuglowanych z ZSRR. Słynne notatki Mitrochina, które przetrzymywał uciekinier KGB Wasilij Mitrochin, dowodzą, że Abbas od 1993 roku w Damaszku działał jako ruski szpieg. Dokumenty które badają teraz naukowcy Isabella Ginor i Gideon Remez pokazują, że Abbas (pseudo „Kret”) pracował z ruskimi, podczas gdy Michail Bogdanow, teraz wysłannik bliskowschodni Putina, przebywał w Damaszku. Bogdanov wdał się w tym tygodniu w dyplomatyczny spór, kiedy chciał zaaranżować spotkanie na szczycie w Moskwie premiera Netanjahu i Abbasa; oboje zadeklarowali gotowość spotkania zauważyli natomiast, że strona przeciwna nie jest gotowa. Mitrochin był wysokim rangą agentem KGB, który w 1992 roku osiadł w Wielkiej Brytanii. Jego notatki uważane są za najbardziej kompletne i wiarygodne informacje o sowieckim wywiadzie. Uważał on także, że KGB w latach 70 pozyskał jako agenta byłego szefa Frontu Wyzwolenia Palestyny (PFLP) Wadiego Hadada. Z dokumentów wynika zresztą że Haddad dostał od Sowietów pieniądze dla finasowania PFLP i zakupu broni. Wszystkie te organizacje: PLO, DFLP i PFLP otrzymywały od Rosji sowieckiej ogromne finasowanie. Zdradził to pewien szpieg z byłych krajów bloku wschodniego, który pośredniczył w przekazywaniu pieniędzy. (Times of Israel). Kiedy ktoś taki jak Abbas zaprzecza Holokaustowi, a wcześniej był agentem KGB nie stwarza najlepszego wrażenia, choć uważany jest przez Zachód za partnera i rozmówcę w pertraktacjach pokojowych z Izraelem. Abbas był i jest człowiekiem, który nie może nawet ukryć swojej nienawiści do Izraela i narodu żydowskiego. On nieustannie czci terrorystów, którzy zabijali Żydów.

IZRAEL I HOLANDIA BUDUJĄ RUROCIĄG DO GAZY – We wtorek, 6 września izraelski premier Netanjahu zapowiedział, że Holendrzy pomogą Izraelowi w budowie rurociągu do strefy Gazy, by poprawić w tej arabskiej enklawie zaopatrzenie w wodę i energię. „Chcemy pomóc mieszkańcom Gazy, a pierwszym krokiem jest poprawa dostaw wody i energii, co osiągniemy budując rurociągi” – stwierdził Netanjahu podczas dwudniowej wizyty w Holandii. Po rozmowach z jego holenderskim odpowiednikiem, Markiem Rutte, powiedział Netanjahu, że jego rząd już podjął decyzję o budowie i ceni pomoc Holendrów przy realizacji tego projektu. Holendrzy byli już na etapie oceny realizacji inwestycji co potwierdził premier Rutte na wspólnej konferencji prasowej. Holendrzy chcą zorganizować konferencję ekspertów z Holandii, Izraela i Arabów, przy czym najważniejsza będzie kwestia dostaw energii i wody. „Celem spotkania będzie uprawnienie arabskiej gospodarki. Jednocześnie poprawi to klimat do rozmów na etapie politycznym obu stron” – jak dodał też drugi minister. „Wiem, że nie będzie to łatwe przedsięwzięcie ale musimy doprowadzić budowę do końca” – podkreślił. (i24)

IZRAELSCY OCHOTNICY W LUIZJANIE – Dotknięci ostatnimi powodziami ludzie w Luizjanie są „nieopisanie wdzięczni“ za rolę, jaką odegrał Izrael podczas akcji ratowniczej i pracach porządkowych. Jak powiedzieli ludzie z jednej z grup pomocowych: „Ludzie są głęboko poruszeni faktem, że przyjechaliśmy z Izraela by im pomóc”. „Większość osób nie poznała jeszcze nigdy Izraelczyka. To jest dobre doświadczenie gdy widzą nas dużą grupą, ubrani w jednakowe T-shirty, z izraelskimi chorągiewkami” – powiedziała Talya Felman, wolontariuszka z IsraAID, która pomaga przy pracach w Baton Rouge usuwając skutki niszczącej setki domów powodzi. Feldman opowiada jak przyszła do niej jedna kobieta we łzach, której powódź zniszczyła cały dobytek, dziękując Jezusowi, że wysłał kogoś z Izraela by jej pomóc. Dziesięcioosobowy zespół z IsraAID współpracujący z miejscową organizacją Rubicon, przyjechał do Luisiany 30 sierpnia na dwutygodniową misję. Feldman powiedziała jeszcze, że są jedyną zagraniczną organizacją do pomocy w pracach porządkowych. Dotkniętych powodzią zostało ponad 109.000 ludz,i a straty wyniosły ok. 7,7 mld Euro. (Algemeiner)

SUKKOT 2016 W IZRAELU – Bądź z nami na święcie namiotów od 18 do 20 października na ulicy jafskiej (Jaffa Street 97) w Jerozolimie. Będziemy razem wywyższać Pana i dziękować za Jego dobroć i zaopatrzenie. Będzie wywyższanie pana i liturgiczne tańce. Do mówców należeć będą pastor Allen Jackson, pastor Alistair Scott (UK), Rev. James Boateng (UK), Lee Behnken, David Herzog, Malcolm Hedding, Paul Clark oraz Barry i Batya Segal – obok innych osobistości i mówców, o których poinformujemy jeszcze później. Meldować się można internetowo: http://www.eventbrite.com/e/succot-celebration-2016-tickets-20928364301 lub

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN
Copyright © 2009-2016 Vision for Israel

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.