Ze świata

Wiadomości z Izraela (06.11.15)

Wiadomości z IzraelaNETANJAHU: KIEDYŚ RAKIETY, TERAZ NOŻE – Premier Benjamin Netanjahu oświadczył we wtorek 3.11, że Izrael jest w stanie pokonać obecną falę terroru. Jest pewien, że obecne zagrożenia jego kraju, jak to było też w przeszłości, potrafi pokonać: „Wiem, że żyjemy w burzliwych czasach. Otacza nas ekstremistyczny islam; do Izraela szmugluje się broń. Jesteśmy w środku walki z falą terroru. W przeszłości były rakiety, dzisiaj są to noże” – stwierdził Netanjahu. Nawiązał w ten sposób do rakiet wystrzeliwanych na Izrael przed akcją „Skała Obrony” i obecną falę przemocy przez ataki nożowników. Premier przypomniał też, że w ostatnim roku Izrael wygrał wojnę w Gazie i obecną serię przemocy też przetrwa, nawet jeśli będzie to wymagało wytrwałości.

„Żelazna wola naszego narodu, który mieszka tu od 100 lat, pokona wszelkie przeszkody i rozwinie nasz kraj, tak że cały świat nie będzie mógł wyjść z podziwu”. (Jerusalem Post) „Ześle pokój – uratuje moje życie od tych, co na mnie nastają: bo wielu mam przeciwników.“ – Psalm 55,19

IZRAEL WYSYŁA JASNE PRZESŁANIE DLA NOWEJ ZELANDII: PROSZĘ NIE NACISKAJCIE NA SZYBKIE WZNOWIENIE ROZMÓW POKOJOWYCH – Przedstawiciele Izraela zaprosili w poprzednim tygodniu ambasadora Nowej Zelandii do Tel Avivu by dać wyraz swojemu niezadowoleniu w związku z naciskami z Wellington by przyspieszyć rozmowy arabsko-izraelskie. Do nacisków tych Nowa Zelandia wykorzystała status tymczasowego członka Rady Bezpieczeństwa. Według doniesień medialnych nowozelandzki ambasador Jonathan Curr został wezwany do doradcy ds bezpieczeństwa Izraela Jossi Cohena; ten ostatni dał wyraźnie do zrozumienia, że izraelski rząd nie podejmie żadnych kroków dyplomatycznych by wznowić te rozmowy w Ramallah. (Jerusalem Post) Proszę módlcie się by przedstawiciele rządu z całego świata zaprzestali wywierania nacisków na rząd Izraela by oddał arabom ziemię, i też o wątpliwy pokój który i tak nie byłby trwały. Jedyna nadzieja na pokój na Bliskim Wschodzie jest w dobrej nowinie Jeszui Mesjasza. On jedynie może poburzyć muzułmańskie warownie z głowach. Módlcie się o to.

SZWECJA ZALANA FALĄ UCIEKINIERÓW NIE DAJE RADY – Podczas gdy kryzys z uciekinierami pogarsza się, ich kraj może się zawalić, uważa szwedzka minister spraw zagranicznych. Margot Wallstrom wyjaśniła, że Szwecja nie jest w stanie uporać się z obecną falą uciekinierów, a w każdym razie ucierpi na tym ich zaopatrzenie. Sztokholm musi więc wywrzeć nacisk na UE, aby inne kraje Unii w części dzieliły koszty przyjęcia uciekinierów przede wszystkim z Syriii. Do końca 2015 roku Szwecja przyjmie prawdopodobnie 190.000 osób. W pierwszych dziewięciu miesiącach o azyl w kraju poprosiło 73.000 imigrantów. (MailOnline)

TERRORYSTA ZŁAPANY W DRODZE DO ZAMACHU – We wtorek 3.11 na przejściu granicznym Gilboa w Samarii został zatrzymany terrorysta. Miał przy sobie broń i własnej roboty bombę i zamierzał dokonać ataku terrorystycznego najprawdopodobniej na miasta na wybrzeżu, do którego wiodła droga z przejścia. (Tam w ostatnich dniach miały miejsce trzy zamachy.) Podejrzanie zachowujący się bandyta zwrócił uwagę pograniczników, ponieważ zbliżał się do przejścia w podejrzany sposób. Przed jego zatrzymaniem żołnierze oddali strzały w powietrze by go zatrzymać i zmusić do poddania się. (Arutz 7)

TERROR TRWA NADAL – WZBURZENI ŚWIADKOWIE MSZCZĄ SIĘ NA TERRORYSTACH – Siły bezpieczeństwa mają coraz więcej przepychanek ze wściekłymi Izraelczykami, którzy chcą się zemścić na terrorystach, więcej niż z samymi bandytami chcącymi zaszkodzić Żydom. Przyznał to we wtorek 3.11 oficjalny przedstawiciel sił bezpieczeństwa. Frustracja ludności rośnie ponieważ każdego tygodnia mają miejsce nowe ataki. „Dziesiątki ludzi próbowało wziąć sprawiedliwość w swoje ręce i atakowali terrorystów już leżących na ziemi” – powiedział Moti Cohen komendant policji w powiecie centralnym w wypowiedzi dla Radia Armii. Wypowiedział się po trzech atakach nożowników w poniedziałek 2 listopada. Dwa z nich zdarzyły się w dużych miastach na wybrzeżu Rischon Letzion i Netanji. Tego samego dnia zostały opublikowane zdjęcia wściekłych przechodniów próbujących pobić 19 letniego bandytę, który podźgał 80 letnią kobietę. Policja musiała tłum rozproszyć. Tak samo w poniedziałek 22 letni terrorysta z Tulkarem nożem ciężko ranił 71 letniego mężczyznę. Po zamachu musiał się zmierzyć ze wzburzonym tłumem. Jeden z mieszkańców został zatrzymany gdy próbował pobić jednego z bandytów. Później ludzie próbowali zatrzymać karetkę robiąc blokadę na drodze, którą jechali do szpitala ranni terroryści. (INN)

GRÓB JÓZEFA ZOSTAŁ RESTAUROWANY – Dwa tygodnie po tym, jak arabscy wandale podpalili grób biblijnego Józefa w Samarii i zbezcześcili go, został on 2 listopada ponownie odnowiony. Nocne prace rabinów, żołnierzy IDF i 50 ekspertów, w tym inżynierów, rzeźbiarzy i fachowców wielu innych dziedzin trwały pięć godzin. Prace zostały zorganizowane przez Josi Dagana, szefa rady regionalnej Samarii. „To wzruszająca, historyczna chwila” – stwierdził Dagan. „To jest mieszanka radości i smutku. Z jednej strony jesteśmy tu, by usunąć zniszczenia, spowodowane przez barbarzyńskie rządy PA w miejscu tak świętym dla ludu Izraelskiego, a jednocześnie ważnym historycznie dla całego świata. Z drugiej strony by przyjść do miejsca które jednoznacznie jest nasze przyszliśmy w nocy jak złodziej. Nie jest to dobre uczucie”. Dagan wspomniał o PA ponieważ ich służby bezpieczeństwa bandytów i podpalaczy wprawdzie na początku rozgoniły, potem jednak pozwoliły tłumowi działać do woli i zniszczyć to miejsce. Przedstawiciele na miejscu stwierdzili, że tak daleko idące zniszczenia nie byłyby możliwe bez cichego przyzwolenia PA a może nawet ze jej współdziałaniem. (Arutz 7)

IZRAEL BARDZIEJ BOI SIĘ WYPADKÓW NIŻ TERRORU – Ankieta krajowego urzędu ruchu drogowego wykazała, że 50% wszystkich Izraelczyków boi się, że zdarzy się im lub ich bliskim wypadek samochodowy. W przeciwieństwie do tego „tylko” 40 obawia się wojny lub ataku terrorystycznego a 29% choroby. Około 55% podało, że w ostatnich 6 miesiącach wysyłało SMS podczas jazdy samochodem a 56% telefonowało bez zestawu głośnomówiącego. Prawie 10% siada za kierownicą po spożyciu alkoholu, a 80% jeździ szybciej niż wolno. 10% nie zapina pasów. Kierownik biura ds. bezpieczeństwa drogowego Mordechai Behiri Duani wyjaśnia, że zebrane dane pokazują, że obywatele największe zagrożenie widzą w wypadkach drogowych. (INN) Proszę módlcie się o bezpieczeństwo na izraelskich drogach. Oby były one tak samo zabezpieczone przed wypadkami spowodowanymi nie przestrzeganiem obowiązujących przepisów ruchu drogowego jak i przed zamachami.

ŻADNYCH WYPŁAT DLA RODZIN NIELETNICH TERRORYSTÓW – Szef instytutu ubezpieczeń społecznych Schlomo Mor-Josef ostrzegł w niedzielę, że jego organizacja nie będzie wypłacać świadczeń rodzinom, które mają młodocianych dokonujących zamachów terrorystycznych na Izraelczykach. Dodał jeszcze, że „terrorysta który zostanie ranny ma prawo do renty inwalidzkiej; jeśli zostanie zabity jego żona nie dostanie jednak renty wdowiej”. * Wiele zamachów na izraelskich cywili i służby ochrony dokonywana jest ostatnio przez nieletnich. (Times of Israel)

WIZJA DLA IZRAELA POMAGA – Ofiary terroru w Izraelu często muszą przechodzić długotrwałą rehabilitację w specjalistycznych klinikach, tracą pracę i przeżywają emocjonalne traumy. To wszystko odbija się na ich rodzinach. Poprzez nasze służby pomocy biednym, dzieciom, seniorom i tyma co przeżyli Holokaust Wizja dla Izraela pomaga też ofiarom ataków terrorystycznych i ich rodzinom. Nasze konto na darowizny:

W Niemczech: Vision für Israel e.V.
Stadtsparkasse München
BIC (Swift-Adresse): SSKMDEMMXXX
IBAN: DE27 7015 0000 1002 9131 41

Dziękujemy za Wasze hojne datki.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button