Wieści wydawnicze

Wezwanie Ewangelii a prawdziwe nawrócenie – Paul Washer

Wezwanie Ewangelii a prawdziwe nawrócenieKościoły zredukowały przesłanie Ewangelii do kilku stwierdzeń w swoim wyznaniu wiary, nauczają nawrócenia jako zwykłej ludzkiej decyzji, i ogłaszają poczucie pewności zbawienia każdemu, kto zmówi modlitwę grzesznika. Skutki takiego zredukowania Ewangelii są dalekosiężne: serca nienawróconych stają się zatwardziałe; ludzie utrzymują, że znają Boga, lecz swymi uczynkami wyrzekają się Go.

Gdy głoszona jest prawdziwa Ewangelia, wówczas ludzie przychodzą do Kościoła bez potrzeby ewangelicznej rozrywki, specjalnych form aktywności lub obietnicy korzyści wykraczających poza te, które oferuje Ewangelia. Ci, którzy przychodzą, czynią to, ponieważ pragną Chrystusa i są głodni prawdy biblijnej, serdecznego wielbienia Boga oraz możliwości pełnienia służby.

Chociaż seria Przywracanie Ewangelii nie jest w pełni usystematyzowaną prezentacją Ewangelii, to jednak odnosi się do jej najbardziej zasadniczych elementów, zwłaszcza do tych zaniedbanych we współczesnym chrześcijaństwie.

Dana książki

Tytuł: Wezwanie Ewangelii a prawdziwe nawrócenie
Autor: Paul Washer
Rok wydania: 2018
Wydawnictwo: Fundacja „Europejska Misja Chrześcijańska”

Rekomendacje książki

„W epoce zdominowanej przez łatwą wiarę, potrzebujemy takich głosów przypomnienia, jak książka Paula Washera, Wezwanie Ewangelii a prawdziwe nawrócenie. Wszyscy odczuwamy pokusę, by pozostawić podstawy wiary i zwrócić się do czegoś więcej, do jakichś nowości. Tymczasem Washer przypomina nam, że nie ma nic ważniejszego i bardziej aktualnego niż poprawne rozumienie Ewangelii, wyraźne głoszenie Ewangelii oraz ufanie, iż to Ewangelia wykonuje swoje dzieło powoływania ludzi do Boga oraz zbawiania i utrzymywania ich w bezpieczeństwie dla Niego. Chwała niech będzie Bogu za tę Ewangelię i za książki takie jak ta, które pomagają nam poznać Ewangelię, zrozumieć ją i pokochać.”

— Voddie Baucham, pastor i kaznodzieja zboru Grace Family Baptist Church w Spring, w stanie Texas, USA, autor książki The Ever-Loving Truth.

„Bycie chrześcijaninem nie sprowadza się jedynie do podjęcia decyzji na rzecz Jezusa lub rozpoczęcia nowej karty w życiu. Jest cudem łaski, w którym grzesznik jest sprowadzony mocą Boga od śmierci ku życiu. W książce Wezwanie Ewangelii a prawdziwe nawrócenie Paul Washer błyskotliwie i jasno pomaga czytelnikowi zrozumieć tę prawdę, starannie wykładając Pismo oraz wyjaśniając, z jaką mocą Ewangelia powinna wpływać na nasze chrześcijańskie życie. Jest to bardzo potrzebna książka, mająca duszpasterskie zastosowanie i stawiająca przed nami wyzwanie!”

— Greg Gilbert, starszy pastor zboru Third Avenue Baptist Church w Louisville, w stanie Kentucky, USA, autor książki What Is the Gospel?

„Dzięki suwerennej łasce Boga, służba Paula Washera jest szczególnie błogosławiona w zakresie pouczania obecnego pokolenia o podstawach prawdziwego nawrócenia i wezwania płynącego z Ewangelii. Gorąco polecam ten starannie opracowany, a zarazem prosty traktat dotyczący tych żywotnych kwestii. Oby Bóg pobłogosławił go jako przygotowanie ludu Bożego do głoszenia wielu osobom Ewangelii pokoju i zbawienia.”

— Sam Waldron, dziekan i profesor teologii systematycznej w Midwest Center for Theological Studies, Owensboro, stan Kentucky, USA.

PAUL WASHER służył przez dziesięć lat jako misjonarz w Peru, tworząc wówczas Towarzystwo Misyjne HeartCry, w celu wspierania peruwiańskich wierzących zakładających nowe kościoły. Wraz ze swą żoną, Charo, mają trójkę dzieci, którymi są: Ian, Evan i Rowan.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button