Muzyka

We The Kingdom i Live at the Wheelhouse

Live At The WheelhouseWe The Kingdom to najnowszy nabytek grupy Capitol CMG, który składa się z członków rodziny Cash. Ed Cash, znakomity producent (Bethel, Chris Tomlin, Need to Breathe, Crowder, Phil Wickham) oraz autor tekstów, m.in. „How Great is our God”, „Red Letters”, „Jesus Messiah”, „Whom Shall I Fear”, „All My Hope” i wielu innych, jest najszerzej rozpoznawalnym członkiem rodziny.

Muzyka

Brzmienie We The Kingdom to nietypowa mieszanka uwielbienia i popu zaprawiona wrażliwością i siłą, która wskazuje ludziom drogę do przemieniającego doświadczenia z Jezusem. W 2020 zespół wydał album zatytułowany „Holy Water”, który wspiął się na 4 miejsce „Billboard Top Christian Albums chart” oraz kilka EP’ek. Tytuł ostatniej, wydanej 1 paździenika, to The Journey. Grupa ma również na koncie kilka nominacji do Dove Awards (2020) oraz Grammy (2021) w kategoriach Najlepszy Zespół oraz Najlepszy Utwór.  W 2020 otrzymali również Dove Award w kategorii Najlepszy Nowy Zespół.

Misja

„Misją We The Kingdom jest tworzenie muzyki, która szczerze opowiada o tym, jak Bóg dotknął samego centrum naszego upadku i złamania wciągając nas w swoją historię odkupienia. Pieśni świadectwa i uwielbienia były dla nas uzdrawiającą maścią.

Nić obietnic

Chcemy dzielić się naszą podróżą z innymi mając nadzieję, że Bóg użyje tego jako katalizatora do uzdrawiania innych. Pragnieniem naszego serca jest widzieć uwolnionych jeńców, przywrócone relacje i ludzi przychodzących do Krzyża Jezusa. Modlimy się, by Bóg przeciągnął nić swoich obietnic przez treść każdej naszej piosenki i utkał z nich gobelin, który wskazuje wprost na wielką miłość Jezusa.- We The Kingdom.

My – Królestwo

Oprócz wspomnianego wyżej Eda Casha zespół składa się z jeszcze innych krewnych: Andrew Bergtholda, Franni Rae Cash, Martina Casha i Scotta Casha.

Nazwa zespołu oznacza, zgodnie z przekonaniami członków zespołu, że Bóg mieszka pośród nas czyniąc nas defacto swoim Królestwem tu, na ziemi.

Płyta Live at the Wheelhouse

Live at the Wheelhouse to debiutancka epka amerykańskiego zespołu współczesnej muzyki chrześcijańskiej We the Kingdom, która została wydana przez Capitol Christian Music Group 25 października 2019 r.

EPkę poprzedziło wydanie singli „Dancing on the Waves” i „Holy Water”. Ten ostatni stał się przełomowym hitem zespołu, osiągając 2 miejsce na liście Hot Christian Songs.

EP spotkała się z mieszanymi reakcjami krytyków muzycznych, ale udało się jej osiągnąć sukces komercyjny, dochodząc do 3 miejsca na amerykańskiej liście Christian Albums.

Live At The Wheelhouse EP Track Listing: 

  1. God So Loved – Live
  2. Holy Water – Live
  3. SOS – Live
  4. Free, Amen – Live
  5. Sing Wherever I Go – Live
  6. Dancing On The Waves – Live

Autor: M.O.
Zespół: We The Kingdom
źródło: We The Kingdom i Wikipedia

Podobne
Zespół We The Kingdom i ich debiutancka płyta „Holy Water”

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button