Z kraju

Warszawa: Inscenizacja zamordowania Koptów

Polska - WarszawaInf. nadesłana: W środę, 1 kwietnia 2015 roku o godz. 19.00, fundacja Ogólnopolski Ruch Chrześcijański przeprowadzi inscenizację zamordowania chrześcijan Koptów przez zbrodniarzy z Państwa Islamskiego. Opisywane wydarzenie miało miejsce w lutym b.r. na terenie Libii, gdzie islamiści porwali niewinnych ludzi i dokonali ich ścięcia oraz nagłośnili tą zbrodnię w mediach. Akcja ma na celu poinformowanie polskiego społeczeństwa o prześladowaniu chrześcijan we wszystkich częściach globu.

Szacuje się, że rocznie na całym świecie morduje się około 100 tysięcy chrześcijan, w związku z wyznawaną przez nich wiarą.

Miejsce i termin akcji:
Patelnia przy wejściu do metra Centrum, 1 kwietnia 2015 r. godz. 19.00

Forma prezentacji:

Chcemy wykorzystać czas przed Świętami Wielkanocnymi, aby trafić do szerokiej grupy Polaków. Zamierzamy zaangażować 20 statystów (10 chrześcijan i 10 „islamistów”) ubranych w czarne i czerwone kombinezony, aby maksymalnie przedstawić dramaturgię tamtych wydarzeń. „Islamiści” będą wyposażeni również w czarne kominiarki i gumowe noże. Chrześcijanie będą mieli na twarzach białe chustki dla ochrony ich wizerunku.

W trakcie trwania zgromadzenia o godz. 19.00 planowane jest przejście statystów z okolicy Dworca Śródmieście do miejsca zgromadzenia oraz ich rozstawienie w szeregu na terenie Patelni.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.