Ze świata

W kryzysie COVID-19, z Galilei głoszona jest Dobra Nowina

Galilea

JEROZOLIMA, Izrael. W czasie pandemii koronawirusa, organizacja chrześcijańska z Galilei w pobliżu rzeki Jordan tworzy ewangelizacyjne produkcje video.

By pomóc zrekompensować globalny kryzys, Centrum Powrotu Aliyah (Aliyah Return Center – ARC) założone przez Return Ministries zaczęło produkować filmy video dla chrześcijańskich stacji i sieci telewizyjnych z całego świata. W okresie zarazy, gdy świat zalewają złe wiadomości, ARC chce nieść „Dobrą Nowinę z Galilei”.

Ich dwie najnowsze produkcje to: „From Plague to Destiny?” (Od zarazy do przeznaczenia?) i „Repent, Consecrate, and Cross your Jordan” (Nawróć się, uświęć i przekrocz swój Jordan).

Celem ARC jest „tworzyć pozytywne i edukacyjne produkcje, które pośród kryzysu koronawirusa przynoszą Bogu chwałę”.

Centrum Powrotu Aliyah, którym kieruje Chaim Malespin, powstało w 2016 roku z inicjatywy Return Ministries, służby założonej przez Dean’a Bye’a.

Return Ministries ma wyjątkową relację z Jewish Agency, liczącą 90 lat, izraelską organizacją odpowiedzialną za sprowadzanie Żydów z powrotem do Ziemi Obiecanej. Ich współpraca jest znakiem partnerstwa Żydów i chrześcijan, działających razem dla wypełnienia zapowiedzi żydowskich proroków sprzed tysięcy lat… zapowiedzi o powrocie narodu żydowskiego do swojej biblijnej ojczyzny.

W pobliżu Jeziora Galilejskiego, na 14 akrach kibucu Beit Zera wzdłuż rzeki Jordan, ARC odbudowuje byłą szkołę z internatem. Setki młodych Izraelczyków przyjeżdżają, by zamieszkać w przywróconej do życia społeczności studenckiej, powstałej pierwotnie w 1949 roku.

Centrum zwykle gości około 25-40 chrześcijan z całego świata, którzy uczestniczą w programie obejmującym pobyt, modlitwę, naukę i służbę. Celem ARC jest „pomóc tym stażystom w zrozumieniu z pierwszej ręki, jak kochać i błogosławić Izrael bezwarunkową miłością” z biblijnej perspektywy. Około miesiąc temu, w Centrum Powrotu Aliyah po raz pierwszy znalazła swój dom w Izraelu grupa rosyjskich imigrantów, którzy obecnie, podobnie jak reszta mieszkańców kraju, przebywają na kwarantannie, otoczeni opieką około 20 odizolowanych razem z nimi chrześcijan.

Autor: Chris Mitchell

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button