Ze świata

W Australii wchodzi na ekrany film pro-life „Unplanned”, wycofany w Kanadzie mimo pełnych sal

UnplannedProducenci „Unplanned” (Nieplanowane) oświadczyli, że ich film pro-life (w obronie życia) niedługo wejdzie na ekrany kin w Australii.

W czwartek, filmowcy ogłosili tę wiadomość na mediach społecznościowych, pisząc: „Przygotuj się na odkrycie zdumiewającego przekazu o nadziei i uzdrowieniu, przekazu, jaki nikogo nie osądza i dotyka serc na każdym skrzyżowaniu debaty aborcyjnej”.

Jak informowało CBN News, „Unplanned” opowiada o przemianie w kierunku obrony życia, jakiej doświadczyła była dyrektor kliniki aborcyjnej Planned Parenthood, Abby Johnson. Jej porywająca, prawdziwa historia otworzyła serca i umysły tysięcy widzów.

W kwietniu tego roku, reżyser „Unplanned”, Chuck Konzelman, ujawnił na forum Kongresu, że prawie stu pracowników klinik aborcyjnych postanowiło odejść z pracy po obejrzeniu filmu.

Według danych serwisu internetowego Box Office Mojo, produkcja wytwórni filmowej PureFlix przyniosła prawie 19 milionów dolarów dochodu brutto od dnia swojej premiery w marcu tego roku. Budżet produkcyjny filmu wynosił jedynie 6 milionów dolarów.

Jako uzupełnienie do filmu, producenci opublikowali modlitewnik Planned from the Start: A Healing Devotional (Zaplanowany od początku: modlitewnik uzdrowienia), by pomóc byłym pracownikom i innym kobietom uleczyć ból aborcji.

Na stronie internetowej filmu znajdujemy opis publikacji, która „ukazuje pięć głównych obszarów emocjonalnego wstrząsu, często doświadczanego po aborcji, oraz niesie uzdrowienie cierpiącym – uzdrowienie emocji, które trzymają kobiety i mężczyzn w więzieniu bólu, jaki aborcja wniosła do ich życia oraz do życia tych, którzy ich kochają”.

W Kanadzie, pomimo sukcesu kasowego filmu, dwie sieci kinowe postanowiły zakończyć wyświetlanie „Unplanned” w swoich kinach.

Producent Cary Solomon określił tę decyzję jako „absurdalną” i „niepojętą”.

„Cineplex i Landmark postanowiły, że nie będą więcej wyświetlać tego filmu. Pytam więc, jaka firma, do której ludzie walą drzwiami i oknami, postanawia zamknąć interes?” – powiedział Solomon w wywiadzie dla LifeSiteNews.

„Jeśli to nie jest posunięcie polityczne, jeśli nie jest umotywowane programem – to zwykły absurd” – powiedział. „Jesteście w branży filmowej, żeby sprzedawać bilety”.

Jak informowało CBN News, dwa kina postanowiły wycofać wyświetlanie filmu po tym, gdy ich właścicielom zaczęto grozić śmiercią.

Autor: Steve Warren

Źródło: CBN News

Pisaliśmy już o filmie i historiach z nim związanych, np.:

Prawie 100 pracowników klinik aborcyjnych chce odejść z pracy po obejrzeniu filmu pro-life „Unplanned”
Twitter odblokowuje oficjalną stronę filmu „Unplanned” po nagłym jej zawieszeniu

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker