PrześladowaniaZe świata

Uzbekistan: Ukarana grzywną za rozdawanie chrześcijańskich czasopism

Uzbekistan

W zeszłym roku w Boże Narodzenie członkini miejscowego kościoła baptystycznego w Uzbekistanie, Tatiana Akhmadijewa, prowadziła u siebie w domu sąsiedzkie spotkanie świąteczne, na którym piętnastu osobom rozdała chrześcijańskie czasopisma. Miejscowe władze otrzymały informację o dystrybucji i wezwały Tatianę na przesłuchanie.

Chrześcijanka ukarana grzywną za dystrybucję magazynów

Podczas przesłuchania powiedziano jej, że publikacje są importowane nielegalnie, ponieważ nie zostały poddane ocenie Departamentu Walki z Ekstremizmem i Terroryzmem. Czasopisma skonfiskowano, a Tatianę ukarano grzywną równą przeciętnemu wynagrodzeniu za dwa tygodnie pracy.

18 stycznia odbyła się rozprawa, która trwała 15 minut i zakończyła się wyrokiem skazującym. 12 lutego sąd podtrzymał karę grzywny i nakazał zniszczenie czasopism. Tatiana chce odwołać się od decyzji sądu.

Módlmy się, by sąd podjął korzystną decyzję w sprawie apelacji Tatiany

Wstawiajmy się też za członkami uzbeckiego rządu, prosząc Pana, by przemawiał do ich serc, przekonując ich o znaczeniu pozwolenia obywatelom na swobodne dzielenie się chrześcijańską wiarą bez żadnych przeszkód czy reperkusji.

Pamiętajmy w modlitwie o wierzących z Uzbekistanu, którzy podobnie jak Tatiana mierzą się z naciskami prawnymi lub innymi formami prześladowania, gdy szukają sposobów dzielenia się Ewangelią ze swoimi przyjaciółmi i sąsiadami.

Źródło: Forum 18
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Uzbekistan: Doświadczają grzywien, represji i innych kar

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button