Prześladowania

Uzbekistan: kolejne przykłady dyskryminacji chrześcijan

Władze celne skonfiskowały chrześcijańskie książki grupie młodych ludzi wracających z Kazachstanu. Jeden z celników powiedział reporterowi Forum18, że to nie była konfiskata, „ale czasowe usunięcie”, a o dalszym losie książek ma zdecydować sąd. Wierzący powiedzieli jednak, że oficer celny przeklinał ich mówiąc: „Jesteśmy tutaj szefami i robimy, co chcemy. Jeśli zechcemy, zamkniemy i was”. Urzędnicy odmówili wydania pokwitowania i przetrzymali młodych chrześcijan dziewięć godzin, zanim ich wypuścili.

Innym razem odmówiono prawa wjazdu do Uzbekistanu zwierzchnikowi Baptystycznej Unii Ukrainy, zaś uzbeckiemu chrześcijaninowi bez podania przyczyny odmówiono prawa do wyjazdu. Ponadto dwie zagraniczne religijne strony internetowe zostały zablokowane na terenie Uzbekistanu. Te wydarzenia wydają się być częścią policyjnych działań zmierzających do izolacji uzbeckich chrześcijan od ich braci
i sióstr w innych krajach.

Módlmy się za chrześcijan w Uzbekistanie, aby trwali w wierze mimo prześladowań ze strony władz. Prośmy Boga o wolność religijną dla tego kraju.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.