PrześladowaniaZe świata

Uzbekistan: Doświadczają grzywien, represji i innych kar

Uzbekistan

Wspólnoty religijne w Uzbekistanie starają się o otrzymanie oficjalnych, wymaganych przez rząd pozwoleń na funkcjonowanie. Wszystkie złożone przez nie wnioski zostały jednak zablokowane.

Doświadczają grzywien, represji i innych kar

W przypadku jednego z kościołów, jego członkowie wkrótce po złożeniu wniosku zostali wezwani na miejscowy komisariat policji. Przesłuchiwanie dotyczyło wiary i urzędnicy żądali, żeby chrześcijanie wyrzekli swoich przekonań. Niektóre kościoły postanowiły w ogóle się nie rejestrować, odkąd cały proces skutkuje jedynie większymi represjami ze strony rządu. Wyznawcy katolicyzmu albo prawosławia nie planują rejestracji nowych kościołów.

Nowe prawo religijne zostało wprowadzone, żeby złagodzić kilka wymagań. Na przykład zmniejszono minimalną liczbę członków wspólnoty ze 100 do 50, nie trzeba też uzyskiwać zgody od lokalnych władz na rejestrację.

Ponieważ jednak wszystkie inne regulacje pozostaną takie same, Uzbecy nie oczekują, że nowe prawo przyniesie pozytywną zmianę.

Prośmy Boga o mądrość i prowadzenie dla przywódców kościoła

Przynośmy w modlitwach przed tron Bożej łaski przywódców kościoła w Uzbekistanie, którzy mierzą się z groźbami kar i nękaniem ze strony urzędników.

Módlmy się, aby urzędnicy, którzy obecnie się sprzeciwiają, uznali znaczenie zapewnienia wolności religijnej wszystkim obywatelom i podjęli kroki, żeby zmienić swoją represyjną politykę i praktyki.

Niech wszystkie kościoły spotykające się z naciskami z powodu swojej obecnej sytuacji odczują Bożą bezgraniczną miłość, mądrość i prowadzenie, żeby wierzący nie tylko przezwyciężyli te trudności, ale wręcz rozkwitali pośród nich.

Źródło: Forum 18
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne
Uzbekistan: Presja, żądania łapówki, przeszkody w rejestracji wspólnot wyznaniowych

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button