Ze świata

USA: Uczennicy zabroniono noszenia maseczki z napisem „Jezus mnie kocha”

maseczka

Rodzina z Mississippi podała do sądu szkołę swojej córki na podstawie dyskryminacji religijnej, ponieważ dyrektor szkoły kazał dziewczynce zdjąć z twarzy maseczkę ochronną z nadrukiem „Jezus mnie kocha”.

Według relacji Life News, 13 października w Pinola, 9-letnia Lydia Booth poszła do szkoły w maseczce ochronnej, jednak na miejscu usłyszała, że ma założyć inną.

Po tym wydarzeniu, rodzice Lydii, Matthew i Jennifer Booth, wiele razy kontaktowali się z okręgiem szkolnym powiatu Simpson, by wyjaśnić, że informator szkolny nie zawiera polityki zabraniającej wyrażania przekonań religijnych.

Przedstawiciele władz szkolnych poinformowali, że zabrania się umieszczania na maseczkach ochronnych przekazów obejmujących „polityczne, religijne, seksualne lub niestosowne symbole, gesty lub twierdzenia, które mogą być obraźliwe, zakłócające spokój lub rozpraszające dla środowiska szkolnego”.

Alliance Defending Freedom (ADF), organizacja prawna broniąca wolności religijnej, która reprezentuje rodzinę Booth, twierdzi, że Pierwsza Poprawka zabezpiecza wolność słowa, którą szkoły publiczne są zobowiązane honorować.

Szanować wolność słowa uczniów

„Szkoły publiczne mają obowiązek szanować wolność słowa uczniów, którą gwarantuje im Pierwsza Poprawka” – powiedział radca prawny ADF, Michael Ross.

„Chociaż administratorzy szkoły mierzą się z wyzwaniami w przeprowadzaniu uczniów przez życie szkolne w czasie pandemii, nie mogą po prostu zawiesić Pierwszej Poprawki lub arbitralnie wybierać przekazy, jakie uczniowie mogą lub jakich nie mogą wyrażać” – powiedział Ross. „Inni uczniowie z okręgu szkolnego swobodnie noszą maseczki ochronne z logo miejscowych drużyn sportowych, a nawet słowami 'Black Lives Matter’. Ta uczennica zasługuje na równą możliwość spokojnego wyrażania swoich przekonań”.

3 listopada, ADF wniosło sprawę do sądu federalnego w imieniu rodziny Booth, prosząc sąd o wydanie nakazu przeciwko polityce szkoły oraz orzeczenia, że jej polityka jest „niekonstytucyjna”.

Wspomniana uczennica jest chrześcijanką, która „pragnie dzielić się swoimi poglądami religijnymi z kolegami z klasy” – stwierdzono w pozwie. „Wierzy, że Jezus kocha ludzi i chce, by ludzie mu zaufali”.

Inne przekazy wolno ale nie chrześcijańskie

Wielu uczniów i członków personelu codziennie nosi maseczki ochronne z różnymi rodzajami symboli graficznych lub przekazów.

W dokumentacji sądowej stwierdzono, że dziewczynka założyła do szkoły maseczkę, co niczym nie różni się od „noszenia maseczek z przekazami przez innych uczniów i członków personelu, chcących dzielić się z kolegami z klasy swoimi przekonaniami i poglądami”.

Autor: Andrea Morris

Źródło: CBN News

Inne
Wyrzeknij się wiary w Jezusa albo nie otrzymasz pomocy w COVID-19

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button