Ze świata

USA: Szkoła przywraca pozwolenie na modlitwę

Modlitwa nad BibliaSzkoła średnia w Teksasie postanowiła pozwolić swoim uczniom modlić się otwarcie podczas obiadu po tym, jak zmusili ich do ukrycia się przed oczami innych uczniów.

Hannah Allen, uczennica klasy ósmej w Gimnazjum Honey Grove i grupa innych uczniów zebrali się na początku września, aby pomodlić się za kolegę z klasy, który ucierpiał w wypadku.

Grupa ta podczas obiadu, trzymając się za ręce pomodliła się o niego.

Jednak dyrektor Lee Frost natychmiast przerwał modlitwę uczniów i powiedział, że tego nie wolno im robić.

Następnego dnia dyrektor Frost powiedział Allenowi i innym uczniom, że mogą się modlić ale nie w miejscu widocznym.

First Liberty Institute, organizacja non-profit, szybko obroniła uczniów gdyż działania dyrektora szkoły naruszyły ich prawa.

„Uczniowie nie powinni być zmuszani do ukrywania się aby modlić się za siebie nawzajem” – napisała w liście Keisha Russell, doradca prawny First Liberty Institute. Russell kontynuowała: „Urzędnicy szkolni muszą pamiętać, że uczniowie nie tracą swoich praw do Pierwszej Poprawki (Konstytucji) przy bramie szkoły. Mamy nadzieję, że ten problem można rozwiązać szybko i łatwo.”

Urzędnicy szkolni szybko zmienili zdanie po otrzymaniu listu od First Liberty.

Teraz Allen i jej przyjaciele mogą modlić się bez ukrywania tego przed innymi o ile nie zakłóca to normalnych zajęć szkolnych.

„Jesteśmy wdzięczni urzędnikom okręgu Honey Grove za szybkie działanie, aby zapewnić studentom możliwość swobodnego korzystania z prawa do modlitwy” – powiedziała Russell. „Uczniowie mogą modlić się razem w szkole … za siebie nawzajem, za kolegów z klasy i ich nauczycieli”.

opr. za CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button