Ze świata

USA: Nastoletni ojciec złożył pozew w imieniu nienarodzonego dziecka

ultrasoundasSędzia z Alabamy zgadza się, by 19-letni mężczyzna złożył pozew w imieniu swojego nienarodzonego dziecka, które zginęło w wyniku aborcji.

Jak podaje WHNT News 19, Ryan Magers oznajmił, że pomimo jego sprzeciwu, w lutym 2017 roku jego obecnie była dziewczyna dokonała farmakologicznej aborcji w Alabama Women’s Center for Reproductive Alternatives w Huntsville (Kobiece Centrum Alternatywnego Rozrodu w Alabamie).

Dokumenty sądowe pokazują, że Magers nakłaniał swoją ówczesną dziewczynę, by nie przerywała ciąży.

Kilka stanów, w tym Alabama, określa nienarodzonych jako osoby, istoty ludzkie lub dzieci.

Z tego powodu, Magers wniósł sprawę w imieniu płodu i własnym.

„Niewinne życie Baby Roe zostało odebrane przez spekulacje Alabama Women’s Center, i choć żaden sąd nie przywróci Baby Roe życia, będziemy domagać się pełnego wymiaru sprawiedliwości w imieniu Baby Roe i jej ojca” – powiedział w oświadczeniu adwokat Brent Helms. „Najwyższy czas na konsekwencję w praktyce sądowej Alabamy: albo w pełni uznajemy osobowość nienarodzonych, albo selekcjonujemy, których niewinnych chronimy, a których dla zysku depczemy „.

Sędzia sądu spadkowego Madison County, Frank Barger, wyraził nawet zgodę, by Magers nadał imię swojemu nienarodzonemu dziecku jako współ-powodowi w sprawie.

„To pierwsza sprawa spadkowa, o jakiej mi wiadomo, jaką kiedykolwiek otwarto dla dziecka, które zginęło w wyniku aborcji” – powiedział Helms.

„Jestem tu dla mężczyzn, którzy faktycznie chcą mieć swoje dziecko” – powiedział Magers w wywiadzie dla WAAY 31. „Wierzę, że każde dziecko od poczęcia jest osobą i zasługuje na to, by żyć”.

Sprawa zaalarmowała zwolenników aborcji.

Prezydent NARAL Pro-Choice America, Ilyse Hogue, nazwał ją „bardzo przerażającą sprawą”.

Alabama Women’s Center for Reproductive Alternatives ma do 1 kwietnia odpowiedzieć na pozew.

Charlene Aaron

źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button