Ze świata

USA: młodzi w czasie pandemii częściej się modlą, więcej myślą o sprawach duchowych

ModlitwaNowe badanie obejmujące uczniów amerykańskich szkół średnich i college’ów ujawnia, że na skutek pandemii COVID-19, 39 procent z nich modli się częściej, a 28 procent częściej myśli o sprawach duchowych.

Badanie, przeprowadzone przez firmę sondażową Echelon Insights w okresie od 24 do 27 kwietnia na zlecenie Young America’s Foundation (YAF) we współpracy z „The Federalist”, pokazuje, że pandemia wpływa na codzienne życie uczniów, a część z nich bardzo uważnie śledzi wiadomości na ten temat. Osiemdziesiąt dwa procent potwierdza, że bardzo lub w jakimś stopniu zwraca uwagę na wiadomości o pandemii.

Zgodnie z wynikami sondażu, większość zapytanych nie traktuje lekko koronawirusa.

Około 80 procent przyznało, że podchodzi do pandemii COVID-19 krańcowo poważnie lub bardzo poważnie, przy czym 69 procent martwi się możliwością zarażenia wirusem.

Badanie pokazało też, że 80 procent zapytanych martwi się ryzykiem zarażenia przez członków swoich rodzin lub przyjaciół.

Podobnie jak większość Amerykanów, uczniowie nie zgadzają się między sobą w kwestii relacji Stanów Zjednoczonych z Chinami i roli komunistycznego państwa w pandemii COVID-19.

Na pytanie, czy Chiny są sojusznikiem czy zagrożeniem dla Stanów Zjednoczonych, tylko 20 procent uczniów szkół średnich wyraża przekonanie, że Chiny są sojusznikiem, wobec 33 procent uczniów szkół pomaturalnych i college’ów. Ponad 50 procent uczniów szkół średnich uważa, że Chiny są zagrożeniem, w porównaniu z 39 procentami uczniów szkół pomaturalnych.

Co więcej, 48 procent uczniów szkół średnich twierdzi, że obecny kryzys w USA związany z koronawirusem to głównie wina Chin, ponieważ właśnie tam jest źródło wirusa, a chińscy przywódcy ukryli powagę i niszczące skutki COVID-19.

Według informacji „The Federalist”, wyniki badania opierają się na państwowym sondażu obejmującym 1.600 obecnych uczniów szkół średnich i college’ów w wieku od 13 do 22 lat.

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button