Muzyka

UPPERROOM wydaje swój drugi album „Land Of The Living”

20 marca odbyła się światowa premiera drugiej długogrającej płyty UPPERROM, „Land Of The Living” (Kraina żyjących), która zdobyła już szczyt listy iTunes Christian / Gospel, a od dnia premiery, tylko na samej platformie Spotify wzbudziła zainteresowanie sporo ponad miliona użytkowników. Dostępna na iTunes, Apple Music, YouTube, Spotify, Amazon.com, Google Play oraz w innych, międzynarodowych sieciach sprzedaży w dystrybucji The Fuel Music. Land Of The Living

Płyta przedstawia dziesięć hymnów nagranych na żywo w ciągu kilku niedzielnych nabożeństw w UPPERROOM, kościele w artystycznej dzielnicy Dallas, Design District, powstałym w 2010 roku i istniejącym w celu zakładania na całym świecie społeczności modlitewnych skupionych wokół Obecności Jezusa.

„Land Of The Living” pierwotnie miała ukazać się później w tym roku, jednak termin przyspieszono, gdy twórcy z UPPERROOM postanowili swoją muzyką wzbudzić nadzieję, pokój i wiarę w czasie, gdy świat walczy z Covid-19.

„Album jest gotowy i wydajemy go wcześniej nie dlatego, że coś pospieszamy, ale dlatego, że to właściwy moment” – mówi dyrektor globalna UPPERROOM, Autumn Williams, w nagraniu na http://podcast.upperroom.co/episodes/land-of-the-living.

„Czuję, że to wzbudzi nadzieję w wielu ludziach, którzy mogą zmagać się z poczuciem beznadziejności” – dodaje Elyssa Smith, prowadząca uwielbienie w głównej placówce kościelnej UPPERROOM w Dallas w Teksasie. „W wydaniu tej płyty w tym momencie, gdy jeszcze sześć, siedem miesięcy temu nie mieliśmy pojęcia, że znajdziemy się w obecnym czasie, widzę celowość Pana. I z najwyższym zaszczytem i pokorą przyjmuję fakt, że Pan w zaufaniu powierzył naszej społeczności tego typu piosenki, wiedząc, że obecna doba przychodzi na nasz kraj i na całą ziemię”.

Podobnie jak zaprezentowany w programie Good Morning America utwór „Surrounded (Fight My Battles)”, pochodzący z oklaskiwanego, debiutanckiego albumu UPPERROOM „To The One”, piosenki zebrane na „Land Of The Living” zostały unikalnie stworzone przez autorów grupy, wspólnie pracujących nad melodiami i tekstami, jakie spontanicznie zrodziły się podczas nabożeństw Morning/Noon/Night Prayer Room. Na nowym albumie, wyprodukowanym przez Matta Fisha i Oscara Gamboę, znalazła się też ścieżka tytułowa, która powstała w chwili głębokiej, nocnej rozpaczy lidera uwielbienia, Cody’ego Raya Lee.

„Gdy tamtej nocy wołałem do Boga, natychmiast przyszły do mnie wersety, które wydawały się jakby głębokim wstawiennictwem za moją wylewaną przed Bogiem duszę” – mówi Lee. „Im dłużej je śpiewałem, tym bardziej zacząłem sobie uświadamiać, że refrenem będzie deklaracja Dawida z Psalmu 27:13: ‚Ja jednak wierzę, że ujrzę PANA w krainie żyjących’, zdanie orzekające dla każdego, kto potrzebuje lub pragnie Bożej dobroci”.

„Moja zachęta dla słuchaczy jest taka, że bez względu na stan, w jakim jesteśmy, możemy zachować pewność, że Boża dobroć zawsze będzie świecić na wskroś” – mówił dalej Lee.

Na nowym albumie znalazły się też: „Into The Battle”, modlitwa przeciwko lękowi i depresji; „Oh The Cross”, deklaratywna odpowiedź na zbawcze dzieło Jezusa, prowadzona przez Smitha i napisana wspólnie z Jeremy’m Riddle; „Rest On Us”, utwór dla uczczenia Ducha Świętego i dnia Pięćdziesiątnicy; oraz „Unto the Lamb”, piosenka zainspirowana słowami Listu do Kolosan 1:15-18 i Księgi Objawienia 5.

Oto pełna lista utworów na płycie „Land Of The Living” wraz z twórcami:

1. Rest on Us (Live) – Elyssa Smith, Anthony Brown, Brandon Lake, Harvest Bashta, Jonathan Jay, Rebekah White
2. Land of the Living (Live) – Cody Ray Lee, Elyssa Smith, Oscar Gamboa
3. Move Your Heart (Live) – Elyssa Smith, Oscar Gamboa, Joel Figueroa, Dante Bowe
4. Oh the Cross (Live) – Lindy Conant-Cofer, Elyssa Smith, Jeremy Riddle
5. Into the Battle (Live) – Matt Fish, Cody Ray Lee, Julian Gamboa
6. King of Kings (Live) – Brett Bell, Beau Maddox
7. I Just Love You (Live) – Matt Fish, Oscar Gamboa, Abbie Gamboa
8. Unto the Lamb (Live) – Joel Figueroa, Sebastian Suarez, Oscar Gamboa
9. Emmanuel (Champion of the World) (Live) – Eniola Abioye, Oscar Gamboa, Joel Figueroa, Sebastian Suarez
10. History (Live) – Jonathan Lewis, Matt Fish, Julian Gamboa, Sebastian Suarez, Oscar Gamboa

Autor: Herb Longs

Źródło: The Christian Beat

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button