Prześladowania

Ukraina: liderzy kościoła na celowniku sił rosyjskich

 

Ukraina

Release International (RI) donosi, że liderzy kościoła na Ukrainie są „wyodrębniani” jako cel prześladowań na obszarach kraju zajętych przez siły rosyjskie.

Partnerzy RI, organizacji wspierającej prześladowanych chrześcijan na całym świecie, mówią, że budynki kościelne są konfiskowane, a w rosyjskich, wojskowych punktach kontrolnych, chrześcijanie są traktowani bardziej surowo.

RI otrzymało doniesienia, że w okupowanym Berdiańsku w obwodzie zaporoskim, siły rosyjskie przerwały nabożeństwo baptystów, sprawdziły tożsamość zgromadzonych i przeszukały budynek, po czym zaplombowały kościół. Następnego dnia, Rosjanie podobno zamknęli kolejny budynek kościoła baptystycznego.

Partner RI, Forum 18, informuje o pastorze ukraińskiego kościoła prawosławnego, którego siły rosyjskie zabrały z jego domu i zamknęły w więzieniu, gdzie pastor został oskarżony o bycie amerykańskich szpiegiem i torturowany.

„Podejrzewają, że pastorzy ewangelikalni są agentami Zachodu” – stwierdziło Release.

Po dwóch tygodniach, pastora wypuszczono.

Mówiąc o swoim doświadczeniu, pastor powiedział: „Po tamtym drugim przesłuchaniu, myślałem, że umieram. Inni więźniowie próbowali mi pomóc i wezwali pomoc.

„Rosjanie wysłali mnie do szpitala, co jak sądzę, było Bożą łaską i interwencją. Wierzę, że Bóg uratował mi życie przez ukraińskich lekarzy, którzy mi pomogli” – wspomina pastor.

Partnerzy Release International zapewniają opiekę pastoralną i pomoc medyczną w regionie Charkowa.

Dyrektor naczelny RI, Paul Robinson, powiedział: „Pastor Ivan ponownie prowadzi zbór liczący ponad 300 osób, z których wielu jest nowych w kościele”.

„Bóg posługuje się nim i innymi, by szerzyć ewangelię i pomagać ludziom w praktyczny sposób na wyzwolonych obszarach wschodniej Ukrainy”- dodał.

Autor: zespół Christian Today

Źródło: Christian Today

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button