PrześladowaniaZe świata

UGANDA: 14-Letnia chrześcijanka więziona przez ojca muzułmanina

W marcu 2010 r. 14-letnia Susan Ithungu ze wsi Isango w dystrykcie Kasese uwierzyła w Chrystusa dzięki zwiastowaniu ewangelisty w szkole, do której uczęszczała. Kiedy miesiąc później wiadomość o tym dotarła do jej ojca, ostrzegł ją i jej brata, Mbusę Baluku, aby nie chodzili do kościoła i nie słuchali przesłania ewangelii, grożąc, że zabije ich w biały dzień, jeśli przyjmą chrześcijaństwo. Następnie zamknął Susan w pokoju bez światła słonecznego. Jej brat został ostrzeżony, aby nikomu nie mówił o uwięzieniu Susan, jednak potajemnie przynosił jej jedzenie i wodę.

Kiedy w październiku 2010 roku Mbusa powiedział wreszcie sąsiadom o sytuacji swojej siostry, ci zgłosili sprawę władzom i dziewczynka została uwolniona przez policję. Susan była bardzo słaba, nie była w stanie chodzić ani mówić. „Jej włosy zżółkły, miała długie paznokcie i zapadnięte oczy, wyglądała bardzo szczupło, na mniej niż 20 kg”- powiedział jeden z pastorów. Wkrótce potem aresztowano jej ojca, jednak szybko go zwolniono. Jeszcze teraz, ponad dziesięć miesięcy po uwolnieniu, stan zdrowia Susan jest zły – nie może chodzić, jest jednak w stanie mówić i przyjmować lekkie pokarmy. „Wspaniałe jest to, że Susan jest nadal silna w Panu Jezusie Chrystusie” – stwierdził ten pastor. „Susan potrzebuje modlitwy i wsparcia, aby mogła wkrótce kontynuować naukę”.

Dziękujmy Bogu za ratunek dla Susan i módlmy się o jej dalsze uzdrowienie. Módlmy się, aby wielu chrześcijan zostało ośmielonych jej świadectwem wytrwałości wiary i ufności w Chrystusa (Hbr 10,32-39). Módlmy się o bezpieczeństwo dla jej brata. Prośmy Boga, aby doprowadził ich ojca do pokuty i poznania Chrystusa jako Pana.

/źródło: Compass Direct/
/oprac. GPCh/

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker