Ze świata

Turcja: Zagraniczni pracownicy chrześcijańscy wydaleni

Joy Subasiguller i jej rodzina. Zdjęcie: Facebook / Joy Subasiguller

W zeszłym roku z Turcji wydalono co najmniej 35 zagranicznych pracowników chrześcijańskich, którym cofnięto pozwolenia na pobyt lub odmówiono ich przedłużenia. W bieżącym roku liczba zmuszonych do wyjazdu z tego kraju sięgnęła już szesnastu osób. Ostatnimi z wydalonych pracowników są Joy Subasiguller i pastor Zach Balon, oboje ze Stanów Zjednoczonych.

5 czerwca Joy została poinformowana, że jej pozwolenie na pobyt zostało cofnięte, chociaż mieszka w Turcji już od prawie 10 lat i wyszła za mąż za tureckiego pastora Lutfu, z którym ma troje małych dzieci (wszystkie mają tureckie obywatelstwo). Małżeństwo odwołało się od decyzji o wydaleniu Joy, jednak takie odwołania są regularnie odrzucane.

Z kolei pastor Zach Balon, który prowadzi kościół Nowej Nadziei w Stambule, miał 24 czerwca polecieć na urlop ze swoją rodziną, gdy usłyszał, że jeśli wyjedzie z Turcji, nie będzie mógł wrócić. Natychmiast anulował lot i złożył apelację.

W powyższych przypadkach, jak i w wielu innych, wszyscy chrześcijanie posiadali wymagane dokumenty i wizy. Pomimo tego stanęli przed groźbą deportacji z powodu walki tureckich władz z chrześcijaństwem.

Módlmy się, by apelacje przedstawione w sądach w imieniu tych osób, które ubiegają się o pozostanie w kraju, zakończyły się sukcesem. Prośmy Boga, by nadal błogosławił działania Kościoła w całej Turcji, aby jeszcze wielu ludzi było wpisanych w Księdze Życia Baranka (Ap 13,8; 20,15).

Źródła: Christian Post, International Christian Concern, Christian Solidarity Worldwide
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button