Prześladowania

Turcja: Zagraniczni misjonarze stopniowo wydalani z kraju

TurcjaW ostatnich miesiącach kilkoro zachodnich chrześcijan od wielu lat przebywających i służących Bogu w Turcji otrzymało zakaz wjazdu do tego kraju.

Mike Platt przez dwadzieścia jeden lat mieszkał w Turcji i jest pastorem wolontariuszem międzynarodowego kościoła Kadikoy w Istambule. 2 kwietnia, gdy na krótko musiał wyjechać z kraju, został poinformowany podczas kontroli paszportowej, że otrzymał zakaz wjazdu i nie będzie mógł wjechać z powrotem do Turcji.

8 maja, gdy Mike próbował wrócić do Turcji, został na lotnisku zatrzymany, a następnego dnia rano deportowany bez podania uzasadnienia.

24 lutego innemu wolontariuszowi z kościoła Kadikoy także odmówiono bez uzasadnienia wjazdu do Turcji, pomimo wcześniejszych zapewnień urzędników imigracyjnych, że będzie to możliwe. 7 lutego przy próbie ponownego wjazdu do Turcji zatrzymano na lotnisku i deportowano Davida i Pamelę Wilson, którzy pracowali w Holy Bible Information Association, organizacji propagującej Biblię w tureckim społeczeństwie.

Módlmy się,

by Mike i jego rodzina doświadczali w tym trudnym czasie Bożego pocieszenia i pokoju. Módlmy się też o Boże prowadzenie dla wiernych z kościoła Kadikoy. Prośmy też Boga, by umożliwił kontynuowanie służby w Turcji tym chrześcijańskim pracownikom, którym zabroniono ostatnio wjazdu do tego kraju.

Źródło: Middle East Concern
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.