PrześladowaniaZe świata

Turcja: sądowe batalie chrześcijan

W kwietniu 2007 r. w Malatyi muzułmańscy fanatycy zamordowali trzech pracowników wydawnictwa biblijnego: Nekatiego Aydina, Ugura Yuksela i Tilmanna Geske. Ciągnący się od listopada 2007 r. proces pięciu mężczyzn, oskarżonych o ten brutalny mord, nadal napotyka na komplikacje z uwagi na trudność w zidentyfikowaniu osób stojących za oskarżonymi. Kiedy 17 marca aresztowano dwadzieścia osób podejrzanych o udział w tym zabójstwie, rodziny zamordowanych uznały to za zwycięstwo. Jednak po niedawnej zmianie w składzie sędziowskim, zaistniała obawa, że ten skomplikowany proces znowu się opóźni.

Z kolei dwóch innych tureckich chrześcijan, Hakan Tastan i Turan Topal, nadal oczekuje na decyzję w sprawie apelacji od wyroku skazującego ich na kary grzywny za domniemane nielegalne zbieranie danych osobowych. Obaj koordynowali, jako ochotnicy, korespondencyjne kursy biblijne dla osób zainteresowanych chrześcijaństwem. W związku ze swoją działalnością zostali oskarżeni w 2006 r. o obrazę Turcji i narodu tureckiego poprzez szerzenie chrześcijaństwa. W październiku 2010 r. sąd uchylił to oskarżenie z braku dowodów winy, jednak uznał, że nie mieli pozwolenia na gromadzenie danych osobowych i skazał obu na grzywny w wysokości 4 500 lirów (około 8 800 zł).

Módlmy się, aby w sytuacji toczącego się procesu sądowego członkowie rodzin i przyjaciele trzech zamordowanych w Malatyi chrześcijan nadal doświadczali pokoju Jezusa. Módlmy się, aby zarówno sprawcy tych zabójstw, jak i ich pomocnicy uświadomili sobie swój czyn i zrozumieli głębię Jezusowego przebaczenia. Módlmy się o pozytywne rozpatrzenie apelacji w sprawie Hakana i Turana.

(Źródła: Middle East Concern)

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.