Ze świata

Turcja: Przedłużający się stan wyjątkowy

TurcjaW lipcu 2016 r., po nieudanym zamachu stanu, podczas którego zginęło 270 osób, został ogłoszony w Turcji stan wyjątkowy. Rząd postanowił przedłużyć go jeszcze na pewien czas, co wzbudziło niepokój obywateli kraju.

Policja otrzymała zalecenie pilnowania bezpieczeństwa wiernych podczas kościelnych nabożeństw. Obecność służb mundurowych odstrasza jednak ludzi, co przekłada się na spadek frekwencji na nabożeństwach. Stan wyjątkowy powstrzymuje także przywódców kościelnych od pełnienia służby ulicznej, co do tej pory mogli robić zgodnie z prawem.

Prośmy Pana o umocnienie wiary dla tureckich chrześcijan oraz o mądrość dla ich przywódców, by mogli nadal efektywnie pełnić służbę w obrębie swoich wspólnot. Prośmy, by policjanci pilnujący kościelnych nabożeństw zostali poruszeni w swych sercach, widząc szczere uwielbienie i modlitwę wiernych oraz słuchając Słowa Bożego. Módlmy się, aby Bóg uwolnił swój lud od wszelkich obaw i lęku, obdarzając swych wiernych odnowionym poczuciem bezpieczeństwa, pokoju i radości, by mogli wysławiać Jego wierność i troskę o życie każdego z nich.

źródło: icommittopray.com
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.