PrześladowaniaZe świata

Turcja: Kolejne próby zastraszenia chrześcijan

nastawianie przeciw chrześcijanom

TurcjaRankiem 4 lutego pracownicy katolickiej parafii w Trabzonie przestraszyli się, kiedy znaleźli w ogrodzie tlące się pozostałości amatorskiej bomby. Na szczęście bomba nie wybuchła. Funkcjonariusze sprawdzili nagrania z kamer i przesłuchali sąsiadów, ale nie ustalono sprawców.

Ten incydent miał miejsce w 12 rocznicę zabójstwa o. Andrei Santoro, księdza z tej parafii. Ostatnio w Turcji zwiększyły się pogróżki i ataki na chrześcijan różnych denominacji.

7 grudnia 2017 r. groźby śmierci padły pod adresem pastora

i pracownika kościoła protestanckiego w Balikesir. Inne przykłady zastraszania wierzących to rozbite okna i szyldy, malowanie islamskich haseł na ścianach, spalony Nowy Testament pozostawiony przed kościołem. Ostatnio media publikowały również wiele doniesień wyrażających bardzo krytyczne opinie wobec chrześcijan, z widoczną intencją nastawiania przeciwko nim opinii publicznej.

Tureccy chrześcijanie proszą o modlitwę

o swoje bezpieczeństwo w obliczu nasilającej się wrogości. Oddajmy Bogu chwałę za to, że zamach bombowy na kościół się nie powiódł i nikt nie został ranny. Módlmy się, aby Bóg udaremnił wszelkie przyszłe ataki. Niech nastąpi zmiana w nastawieniu wobec chrześcijan, znikną uprzedzenia, a w ich miejsce wzrośnie przekonanie o pozytywnym wpływie chrześcijaństwa na społeczeństwo w całym kraju.

Źródło: Middle East Concern, World Watch Monitor
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.