Ze świata

Trzecia fala powodzi niszczy Assam

Trzecia fala powodzi niszczy Assam
Wielu ludzi, tak jak ten mężczyzna, zostało zmuszonych, aby opuścić swoje domy zabierając jedynie najpotrzebniejsze rzeczy.

Trzecia fala powodzi niszczy Assam; wysokie wody zalewają Bihar. Trzecia fala katastrofalnej powodzi zalała północny stan Indii – Assam. Wzburzone wody Brahmaputry zabiły 17 osób, a wielu mieszkańców pozbawiły dachu nad głową. Dotkniętych powodzią zostało także wielu misjonarzy Ewangelii dla Azji oraz członków lokalnego kościoła.

Ofiary powodzi szukają schronienia w zorganizowanych przez rząd miejscach azylu i pomocy medycznej. Rząd Indii przeznaczył na pomoc poszkodowanym 156 milionów dolarów. Misjonarze Ewangelii dla Azji robią co w ich mocy, by iść z pomocą potrzebującym, ale wiele dróg, w tym główna autostrada, zostało zniszczonych i to utrudnia dostęp do zalanych obszarów. Dopóki wody nie zaczną opadać niesienie pomocy zarówno przez członków rządu, jak i misjonarzy jest utrudnione.

W ostatnim czasie na wyspie Majuli zostało zatopionych pięć wiosek.

Blisko 75 procent wyspy zostało zniszczone, a 8 mieszkańców zginęło.

Sąsiedni Bihar również zmaga się z powodzią. Ponad 290 rodzin, które przychodziły do kościoła, w których służyli misjonarze Ewangelii dla Azji, stało się ofiarami rosnących wód.

Misjonarze z Bihar chcą pomóc tym, których domy zostały zniszczone, ale poziom wody nadal jest za wysoki, by podróżować po zalanych terenach. Wiele miejsc azylu zostało ograbionych i poszkodowani nie mogą otrzymać takiej pomocy, jakiej potrzebują.

Misjonarze z Assam i Bihar proszą o modlitwę, by wody powodziowe opadły, a oni mogli dotrzeć do wszystkich potrzebujących, a także aby dzięki ich pomocy ludzie mogli zobaczyć żywego Boga, który troszczy się o nich i aby wielu z nich oddało swoje życie Jezusowi.

Opis zdjęcia:
Wielu ludzi, tak jak ten mężczyzna, zostało zmuszonych, aby opuścić swoje domy zabierając jedynie najpotrzebniejsze rzeczy.

źródło: Gospel for Asia

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button