Prześladowania

Terroryści ISIS publikują makabryczny film z egzekucją 11 nigeryjskich chrześcijan

terrorTerroryści związani z Prowincją Państwa Islamskiego w Afryce Zachodniej (Islamic State’s West Africa Province – ISWAP, popularnie Boko Haram) opublikowali nagranie video, pokazujące egzekucję 11 chrześcijańskich pionierów w Nigerii.

The Associated Press informuje, że nagranie ukazało się 26 grudnia, a widoczne na nim zabójstwa mogły zostać dokonane w dzień Bożego Narodzenia.

Nie wymieniono tożsamości jeńców, jednak wcześniejszy film ujawnia, że zabrano ich z północnowschodnich stanów Borno i Yobe, o czym donosi „The Independent”.

Prezydent Muhammadu Buhari napisał na Twitterze: „Jestem głęboko zasmucony i zszokowany śmiercią niewinnych zakładników z rąk niepohamowanych, bezbożnych, bezlitosnych gangów masowych morderców, którzy swoimi okrucieństwami okryli islam złą sławą”.

„W żadnym wypadku nie możemy pozwalać terrorystom, by nas dzielili przez zwracanie chrześcijan przeciwko muzułmanom, ponieważ ci barbarzyńscy zabójcy nie reprezentują islamu i milionów muzułmanów na całym świecie, którzy zachowują jego prawa” – mówi Buhari.

Terroryści powiedzieli, że egzekucja jeńców to zemsta za zabicie przywódców ISIS: Abu Bakr al-Baghdadiego i Abul-Hasana al-Muhajira.

Na filmie widać mężczyzn w beżowych uniformach i czarnych maskach, którzy stoją w szeregu za zakładnikami, mającymi zawiązane oczy. Do jednego z nich strzelają, reszcie ścinają głowy.

Pojmani błagali o pomoc Christian Association of Nigeria i prezydenta Buhari.

Uważa się, że ISWAP przetrzymuje rzesze jeńców – głównie żołnierzy, pracowników pomocy humanitarnej i innych związanych z rządem.

Autor: Andrea Morris

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.