Muzyka

Tenth Avenue North – Cathedrals

Tenth Avenue NorthTenth Avenue North to grupa muzyków ze Stanów Zjednoczonych, wykonująca współczesną muzykę chrześcijańską. Swoją nazwę przyjęli od nazwy ulicy na Florydzie (Palm Beach County), na której mieścił się uniwersytet, do którego uczęszczali wszyscy członkowie zespołu. Obecnie w jego skład wchodzą: Mike Donehey (wokal, gitara akustyczna), Jeff Owen (chórki, gitara elektryczna), Ruben Juarez III (chórki, gitara basowa), Jason Jamision (perkusja) i Brendon Shirley (klawisze). Jak dotąd zespół wydał cztery płyty.

Przed wydaniem głównego albumu, Tenth Avenue North wydali 3 niezależne płyty i jedną płytę EP. Pierwszy album zatytułowany „Over and Underneath” ukazał się w roku 2008 i wraz z jego ukazaniem zespół rozpoczął trasę koncertową promującą swój debiut. Utwór „Love Is Here” od razu wskoczył na 3 miejsce amerykańskiej listy Contemporary Christian Music, spędził też 13 tygodni na liście Billboard’a zajmując tam również 3 miejsce. Następny singiel grupy „By Your Side” ukazał się tego samego roku i okazał się kolejnym sukcesem muzyków. Na liście Billboard’a spędził aż 48 tygodni, szybując na 2 miejsce a w roku 2010 uhonorowany został Nagrodą Dove GMA (Piosenka Roku). Zapowiedzią kolejnego albumu pod tytułem „The Light Meets The Dark” był singiel „Healing Begins”, który ponownie spędził imponujące 29 tygodni na liście notowań Billboard’a. W tym czasie zespół koncertował z takimi sławami jak David Crowder Band, Casting Crowns czy MercyMe oraz zupełnie niezależnie.

Zdobyli też kolejną Nagrodę Dove GMA w kategorii „Nowy Artysta Roku” (2009). Oprócz wspomnianych wyróżnień zespół został nominowany do Nagrody Dove w czterech innych kategoriach. Rok 2011 to płyta nagrana na żywo („Tenth Avenue North Live: Inside and In Between – The Shows, The Songs, The Story”) zawierająca dodatki z koncertów, wywiadów a także przesłanie zespołu płynące spoza samej muzyki. Kolejny rok to kolejna, trzecia płyta zespołu „The Struggle” i ponownie szczyt listy Billboard’a (Albumy Chrześcijańskie i Rockowe). Do czasu ukazania się ostatniej płyty w roku 2014 chłopcy z Tenth Avenue North pochwalili się sesją na iTunes oraz EP pt. „Islands”.

Najnowsza płyta to „Cathedrals”,

która bardzo szybko znalazła się na 1 miejscu listy Billboard’a (Christian Music) i zyskała lawinę pozytywnych opinii słuchaczy. Zespół tak podkreśla swoją pracę: „…pragniemy dostać się do serca. Być szczerymi, prawdziwymi i wiernymi temu, co jak wierzymy jedynie jest prawdą.”

Na płycie (Deluxe Edition) znajdziemy:
1. No Man Is An Island
2. Stars In the Night
3. Iesu, Dulcis Memoria
4. Cathedrals
5. I Need You, I Love You, I Want You
6. The Spark
7. Heaven’s Sound
8. Stay
9. We Won’t Numb the Pain/Fire
10. Closer
11. All the Earth Is Holy Ground
12. For Those Who Can’t Speak
13. Just Getting By
14. Forgive Me

źródło: Radio Chrześcijanin

Tenth Avenue North – Forgive Me

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.