Wieści wydawnicze

Templariusze – Dan Jones

Rozkwit i upadek zakonu

Templariusze - Dan JonesTemplariusze byli „świętymi” wojownikami, ludźmi wiary i miecza, pielgrzymami i żołnierzami, nędzarzami i bankierami. Zakon finansował wojny, zarządzał miastami, dokonywał zabójstw politycznych i decydował o losach monarchii.

Opinie o książce:

Historia templariuszy, najsłynniejszych świętych wojowników, to niezwykła saga o fanatyzmie, odwadze, podstępach i zdradzie. W osobie Dana Jonesa zakon znalazł wyśmienitego kronikarza. „Templariusze” to wspaniała książka!
Bernard Cornwell

Świeża, zręcznie napisana i frapująca opowieść o najsłynniejszym zakonie rycerskim uczestniczącym w krucjatach. Łączy naukową rzetelność i pisarski polot, prezentuje cały szereg barwnych – choć strasznych – postaci wojowników, którzy przelewali krew chrześcijan i muzułmanów od Hiszpanii po Jerozolimę.
Simon Sebag Montefiore

Dan Jones stworzył fascynującą książkę, od której nie można się oderwać. Opisał dramatyczne dzieje templariuszy, od powstania zakonu rozmodlonych wojowników, aż po tragiczną zagładę zgotowaną im przez papieża i francuskiego króla. Przekazuje nam poruszające, niepokojąco aktualne ostrzeżenie przed nadużyciami władzy zdolnej posługiwać się kłamstwami i prześladować społeczeństwo.
Philippa Gregory

O autorze

Dan Jones jest cenionym angielskim pisarzem, popularnym historykiem, telewizyjną osobowością i dziennikarzem. W swojej karierze wziął udział w wielu programach dokumentalnych na temat historii Wielkiej Brytanii, a w tym także popularnej serii Netflixa – Tajemnice brytyjskich zamków. Jones był także głównym konsultantem merytorycznym serialu Templariusze wyprodukowanym przez stację History.

Na początku kwietnia premierę ma jego najnowsza książka – Templariusze. Rozkwit i upadek zakonu świętych wojowników.

Dane książki:

Oprawa twarda
Wydanie: pierwsze
Pierwsze wydanie: 2019-04-01
ISBN: 978-83-240-5705-4
Liczba stron: 512

Wydawnictwo: Znak Horyzont

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.