Prześladowania

Tanzania: Radykałowie grożą wykorzenieniem chrześcijaństwa

Tanzania22 września islamscy bojówkarze podłożyli ogień pod trzy kościoły w północno-zachodniej Tanzanii, paląc wszystko, co znajdowało się wewnątrz. Na szczęście nikt nie został ranny. „Niepokoi nas fakt, że do podpalenia wszystkich trzech kościołów doszło w odstępie dwóch godzin” – powiedział pastor Vedasto Athanas z Living Water International Church. „Ale jeszcze bardziej martwią nas groźby, jakie otrzymujemy od islamskich ekstremistów, odnośnie zredukowania liczby kościołów na tym obszarze”.

Do wspomnianych ataków doszło w czasie, gdy kościół w Tanzanii przeżywa wyjątkowy wzrost. W wyniku dokonanych zniszczeń około 850 chrześcijan straciło miejsce wspólnych modlitw. „Nasze wspólnoty straciły wszystko – budynki, krzesła, instrumenty muzyczne” – powiedział pastor Vedasto Athanas. „Nasi wierni nie mają się gdzie spotykać. Naprawdę prosimy o modlitwy w tym trudnym dla nas czasie”.

To nie pierwszy raz, gdy ekstremiści palą w Tanzanii kościoły chrześcijańskie. W styczniu doszło do podpalenia budynku kościelnego w prowincji Muheza. A w zeszłym roku pewna mieszkanka tej prowincji, która nawróciła się na chrześcijaństwo, po wejściu w związek małżeński z chrześcijaninem została pobita i podpalona przez swoich muzułmańskich rodziców.

Pośród mieszkańców Tanzanii chrześcijan jest 54%,

a muzułmanów 31%. Muzułmanie odnosili się zazwyczaj tolerancyjnie wobec chrześcijańskich praktyk religijnych. Aż do niedawna, gdy doszło do polaryzacji między umiarkowanymi a radykalnymi wyznawcami islamu, o czym donosi Operation World.

Niech Bóg przyniesie swój doskonały pokój wspólnotom, których kościoły zostały spalone, przywracając im wszystko, co odebrał nieprzyjaciel. Módlmy się, by Boże działanie objęło nie tylko pokrzywdzonych chrześcijan, lecz także sprawców przemocy, aby zostali przekonani o swoim grzechu i potrzebie zbawienia. Módlmy się, by Bóg wylał jeszcze większe błogosławieństwo na swój lud w Tanzanii, który jest jasnym światłem w tym kraju, aby wielu jego mieszkańców wyraźnie zobaczyło i odkryło Drogę, Prawdę i Życie! (Jana 14,6).

Źródła: Christian Post, VOM USA
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button